Manşet HaberYurtiçi ve Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi Bursları

Çin Halk Cumhuriyeti’nden Yüksek Öğretim Bursu

Çin Hükümeti Bursları’ndan, Jiangxi Eyaleti Bursuna Başvurular İçin Son Tarih: 20 Eylül 2014.

 

Uluslararası başarılı öğrencileri ve araştırmacıları eğitim kurumlarına çekmek; Jiangxi Eyaleti’nin uluslararası öğrenci popülasyonunu ve uluslararası şöhretini arttırmak için, Çin Hükümeti Bursları, “Jiangxi burslarını” vermektedir. Bu kapsamda, Nanchang Hangkong Üniversitesi, uluslararası öğrencileri burs başvurusu yapmaya davet etmektedir.

Kimler Başvurabilir?

Burs, lise eğitimini tamamlamış yurtdışında üniversite okumak isteyenlerden; yüksek lisans ve doktorasını Çin’de yapmak isteyen öğrencilere kadar geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Ayrıca, ziyaretçi araştırmacı (Visiting Scholar) statüsü de burslara dahildir.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin bu bursu başarılı her milletten öğrencilere ve araştırmacılara açıktır. Bursa başvuran adayların ders ve akademik alt yapılarının iyi seviyede olması gerekmektedir.

Bursun Kapsamı

Çin Hükümeti Bursu, ders kayıt ücretleriyle harç kredilerini karşılamaktadır. Ayrıca, konaklama masrafları, temel öğrenim giderleri, eğer yapılacaksa staj zamanı için de belirli bir ücret verilecektir. Bursiyerlere, geniş kapsamlı sağlık sigortası yapılacaktır.

Bursun kazanılmasıyla, burs bir sonraki sene için geçerli olacaktır.

 

Bursun Miktarı

Doktora ve master öğrencilerine yıllık 25.000 RMB (2900 Euro)

Lisans öğrencilerine yıllık 20.000 RMB (2300 Euro)

Ziyaretçi araştırmacılara en az altı ay kalmaları koşuluyla toplam 6000 RMB (600 EUR)

 

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Burs başvuru belgesini almak için Üniversite’nin Uluslararası Ofis’i ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca aşağıda belirtilen dokümanlar da burs başvurusu için gereklidir.

Pasaportunuzun kopyası

Sağlık durumunuzu gösterir belgenin bir nüshası

Lisans bursu başvurusu yapanlar için “Çalışma Planı”

Sahip olmuş olduğunuz en yüksek eğitim sertifikası, diploma ve transkriptiniz. (Noter onaylı olmak koşuluyla)

Bütün bu dokümanların Uluslararası Öğrenci Ofisi’ne 20 Eylül 2014 tarihinden önce ulaştırılması gerekmektedir. Sorularınız ve başvuracağınız alandaki eğitim dili hakkında merak ettikleriniz için Üniversite ile temasa geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 20 Eylül 2014

Burs Hakkında Detaylı Bilgiyi Buradan Alabilirsiniz.

blank Diğer Ulusal ve Uluslararası Burslar İçin Lütfen Tıklayınız

 

Akademikpersonel.org

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Burs miktari tartisilir ama ozellikle teknoloji uzerine bir bolumdeyseniz iyi fikir lakin cevap vermiolar 🙂 ayrica cin mallari kotu degil buradaki cin mallari kotu siz kac liralik mal isterseniz uretiyorlar bizim toptancilar cok kazanmak icin ucuzuna da kaciyor bir oyuncagi 1 lirayada satiyorlar 10 lirayada ucuzunu almak size kalmis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu