Akademik Personel | 23 Haziran 2021, Çarşamba

Çeşitli Kurum ve Kuruluşlardan 24 Kasım İndirim ve Kampanyaları

Çeşitli Kurum ve Kuruluşlardan 24 Kasım İndirim ve Kampanyaları
       

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne sayılı günler kaldı. Birçok firma ve kuruluş da öğretmenleri unutmadı ve bu güne özel kampanyalar düzenledi.

24 Kasım gelmeden öğretmenler için kutlamalar başladı. Birçok kuruluş ve firma öğretmenler için özel kampanyalar yaptı. Bu özel indirimlerden faydalanabilecek olan öğretmenler, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda seçili olan oyunları da ücretsiz izleyebilecek. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Ankara’ya davet ettiği öğretmenlere özel etkinlikler de hazırladı.

İşte indirim kapsamında olan kampanyalar:

PTT:
PTT A.Ş.’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlediği kampanya kapsamında öğretmenler, 17-23 Kasım tarihlerinde yüzde 10 indirimden faydalanabilecek. Bu indirim, kurum kimlik belgelerini ibraz etmek suretiyle ticari gönderiler hariç postaya verilen posta kargosu ve APS kurye gönderilerine yurtiçinde geçerli olacak.

İDT:
İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun (İDT) yaptığı açıklamaya göre, 24 Kasım’da öğretmen kartını gösterenler, Kozyatağı Kültür Merkezi Sahnesi’nde ‘Huzur’, Küçük Sahne’de ‘Erkek Parkı’, Şişli Cevahir Sahnesi’nde ise ‘Sessizliğin İçinden’ oyunlarını ücretsiz izleyebilecek.

Demiryolları:
Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kampanya düzenledi. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı resmi okullar ve MEB tarafından onaylanmış özel okullar ile yüksekeğitim kurumlarında hizmet veren tüm öğretmenler, anahat ve yüksek hızlı trenlerde geçerli olmak üzere 24-30 Kasım tarihleri arasında, bir hafta süreyle tam bilet ücreti üzerinden yüzde 50 indirimden faydalanabilecek.

THY:
Türk Hava Yolları’da (THY) 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü unutmadı. Öğretmenler ve onlarla birlikte seyahat eden aileleri, hat seferlerinde yüzde 25 indirimden yararlanabilecek. 1 Kasım 2016 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında öğretmenler iç hat, Hopa ve Anadolu Jet seferlerinde yüzde 25 indirimle uçacaklar. İç hat öğretmen indiriminden; MEB’e bağlı olarak çalışan öğretmenler ve Yükseköğretim Kurulu bünyesinde görev yapan öğretim üyeleri aileleriyle birlikte faydalanabilecek. Kampanya koşulları ve daha detaylı bilgi için THY’nin internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

By Tonino Lamborghini:
Yatak markası By Tonino Lamborghini, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel yüzde 35 indirim yaptı. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen kampanyayla ilgili detaylı bilgi için, www.yatcop.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

SİSAY:
MEB bu yıl Sinema Salon Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ile bir protokol imzaladı. Bu kapsamında, MEB bünyesinde çalışan öğretmenler ve daha önce çalışmış emekli öğretmenler, SİSAY üyesi işletmelerde özel fiyat tarifesi uygulamasından yararlanacak. Ülke genelinde SİSAY’a bağlı sinema salonlarında, her sinema işletmesinin filmdağıtım şirketlerine ilan ettiği mevcut fiyat tarifesi içinde en düşük fiyatı esas alan bilet ücreti uygulanacak.

Turizm:
MEB’in turizmcilerle yaptığı protokol sayesinde, sadece yaz tatiline özel değil bütün yıl boyunca hem emekli hem mevcut öğretmenlere, üye otellerde özel fiyat uygulanacak.

MEB ÖĞRETMENLERİ ANKARA’DA AĞIRLAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ise Öğretmenler Günü’ne özel bir etkinlik hazırladı. MEB, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm illerden davet edilen ve aralarında 15 Temmuz’da şehit olanların yakınlarıyla gazilerin de bulunduğu 329 öğretmeni, sosyal ve kültürel etkinliklerden hazırlanan bir programla Ankara’da ağırlayacak. Ayrıca bu yıl ilk defa geçici eğitim merkezlerinde görev yapan Suriyeli öğretmenler ve halk eğitim merkezlerinde görev yapan usta öğreticiler de programa katılacak.

Ankara’ya gidecek öğretmenler, 3 gün boyunca tarihi mekanları, müzelerini gezecek, tiyatro gösterisi ve resim sergisi gibi faaliyetlere katılabilecekler.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri

MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, “Kara tahtayla başlayan mücadelenin Fatih Projesi kapsamında, elektronik ortamda, akıllı sınıflarda devam ediyor olması, ülkemizin nereden nereye geldiğinin göstergesidir” dedi.

MEB tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Metro Sanat Galerisi’nde “Öğretmenim” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Yıldız, serginin açılışında yaptığı konuşmada, fotoğrafların MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arşivinden derlendiğini söyledi.

Sergiyi ziyaret eden vatandaşların bu fotoğraflar arasında tarihini, geçmişini ve kendisini bulabileceğini belirten Yıldız, “Bu serginin, geçmişi hatırlamaya, geleceği yeniden birlikte inşa etmeye vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sergide geçmişten bugüne “öğretmen, öğrenci ve eğitim” konulu fotoğrafların yer aldığını dile getiren Yıldız, şunları söyledi:
“Kara tahtayla başlayan bu mücadelenin Fatih Projesi kapsamında elektronik ortamda, akıllı sınıflarda devam ediyor olması, ülkemizin nereden nereye geldiğinin bir göstergesidir. Bu mücadelede emeği geçen başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimize rahmet diliyor, görev başında mücadeleyi sürdüren öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.”

Daha sonra, Yıldız, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı ve beraberindekilerle kurdele kesti.

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de müzik dinletisi sundu.

Sergi, 29 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

anadolu ajansı

       

Kolay Hobiler