Akademik Personel | 21 Ekim 2021, Perşembe

Celal Bayar Üniversitesi’nden Uzaktan Eğitimle Diploma

8 Eylül 2014
Celal Bayar Üniversitesi’nden Uzaktan Eğitimle Diploma
       

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ), okula gitmeden diploma sahibi olabilmenin önünü açtı.

Üniversite öğrencilerin okula gelmelerine gerek olmayan ve bilgisayar üzerinden dersleri takip ederek diploma sahibi olabilmelerini sağlayan uzaktan eğitim sistemini daha etkin hale getirdi. Bu amaçla üniversite bünyesinde Uzaktan Eğitim Merkezi ve kayıt stüdyosu açıldı. Açılışa Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan ve öğretim üyeleri katıldı. Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ersin Arslan, geleceğin eğitim sisteminin uzaktan eğitim olduğunu belirterek, yıllar içinde uzaktan eğitimin daha kapsamlı hale geleceğini söyledi.

20 bölümde, 30 bin öğrenciye ulaşacağız

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, günümüzde hayat boyu öğrenme felsefesinin hakim olduğunu ve insanların uzmanlık alanlarını genişlettiğini belirterek uzaktan eğitimin önemine dikkat çekti. Rektör Pakdemirli, “İnsanlar çalışırken eğitimlerine devam etmek istiyorlar. Uzaktan eğitim yeni bir teknoloji. En büyük avantajı okula gelmeniz gerekmiyor. Bilgisayardan online olup bu eğitimleri alabiliyorsunuz. Uzaktan eğitime bir yıl öncesinden başladık. Yeni bölümleri açmak için bu merkezi kurduk” dedi.

Birimde profesyonel stüdyo bulunduğunu ve ders çekimlerinin yapılabileceğini dile getiren Rektör Pakdemirli, “Uzaktan eğitimde 2 sene içinde 10 bölüm ve bin öğrenciye ulaştık. İktisadi idari bilimler, mühendisli, çocuk gelişimi, bilgisayar programcılığı gibi pek çok bölüm var. Bu sayıları önümüzdeki yıllarda 20 bölüm ve 30 bin öğrenciye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Kamu kurumlarına da destek verdiklerini hatırlatan Prof. Dr. Pakdemirli, kamu kurumlarının personellerine hizmet içi eğitimleri uzaktan eğitim sistemi ile verdikleri ve zaman kaybını sıfıra indirdiklerini söyledi.

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler