Akademik Personel | 26 Haziran 2021, Cumartesi

Çek Cumhuriyeti’nde Nato Yaz Okulu

1 Nisan 2014
Çek Cumhuriyeti’nde Nato Yaz Okulu
       

NATO Kamu Diplomasisi Dairesi işbirliği ile Prag Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü (PSSI) tarafından bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek Yaz Okulunun temel amacı; yüksek lisans öğrencilerine akademi ve  devlet sahalarından uluslararası güvenlik uzmanları aracılığıyla sunum, etkileşimli atölye çalışmaları ve simülasyonlara dayalı yüksek kalitede bir eğitim kursu sunmaktır. Yaz Okulunun konuşmacıları kesinleşince PSSI internet sitesinden duyurulacaktır.

2005’ten beri  NATO, kendisine üye ve ortak ülkelerden Siyasal Bilimler, Uluslararası İlişkiler ve alakalı diğer bölümlerden mezun olmuş elit bir gruba NATO ve küresel güvenlik gündemi basınında ileride karşılaşılacak zorluklara ilişkin seçkin ve yoğun bir eğitim sunmak için PSSI ile güçlerini birleştirmektedir. Bu bir haftalık kursta Çek ve yabancı güvenlik uzmanları, hem kıdemli politika uygulayıcıları hem bilim adamları tarafında yürütülen konferanslar, sunumlar, grup tartışmaları, simülasyonlar dâhil eğitim dili İngilizcedir

 

Aranan Nitelikler

Seçilme niteliği, NATO’ya üye veya ortak ülkelerde Siyasal Bilimler, Uluslararası İlişkiler, İktisat ve ilgili diğer bölümlerde kayıtlı yüksek lisans programları öğrencisi olmaktır.

 

Ücret

Kayıt ücreti 2000 Kc/80 Euro’dur. Konaklama ve yemek organizatörler tarafından karşılanacaktır. Yabancı katılımcıların seyahat masrafları kısmen karşılanacaktır (Çek ve Slovakya’dan seçilen öğrenciler için geçerli değildir.) Önceki yıllarda geri ödeme miktarı % 40 civarında olmuştur. Bununla birlikte tüm adaylar tahmini seyahat masraflarını bildirene kadar bu miktar kesinleşmez. Katılımcılara seçilmeleri nin ardından daha detaylı bilgi verilecektir.

Seçilen katılımcılar kendi turistik vizelerini almakla sorumludurlar. PSSI gerektiği takdirde destek yazısı sağlayabilir. Lütfen ülkenizdeki Çek Cumhuriyeti büyükelçiliği ile iletişime geçiniz.

 

Başvuru Süreci

Lütfen başvuru formunu indirin, doldurup CV-öz geçmişiniz(1) ve deneme yazınız(2) ile beraber  18 Mayıs 2014 tarihine kadar [email protected] adresine yollayınız. Seçilen katılımcılar 23 Mayıs 2014 tarihinde bilgilendirilecektir.

Daha fazla bilgi için lütfen [email protected] adresi ile temasa geçiniz.

Kaynak: http://www.edu-active.com/

Son Başvuru Tarihi: 18 Mayıs 2014

Gerçekleşeceği Yer: Měřín, Çek Cumhuriyeti

Tarih: 6-11 Temmuz 2014

Kaynak: Projelist 

       

Kolay Hobiler