Akademik Personel | 12 Aralık 2018, Çarşamba

Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
       

Çankaya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Çankaya Üniversitesi Rektörlüğünden duyurulur. Üniversitemizin aşağıda belirtilen bölümlerine (eğitim dili Türkçe) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde gösterilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23. maddesi ile (http://personel.yok.gov.tr/AtanmaKriter/?sayfa=akademikyukselme&paged=2) adresinde kayıtlı Çankaya Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi uyarınca yardımcı doçentler alınacaktır.

 

BİRİMİ BÖLÜM / PROGRAM AÇIKLAMA UNVANI ADET
ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Yrd. Doç. 1
Eğitim Yönetimi Eğitim Yönetimi, Teftişi Planlaması ve Ekonomisi 2

 

  • Adaylar özgeçmişlerini, yayın listelerini, idarece onaylı diploma fotokopilerini (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Belgesi), bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını, yayınlarının bulunduğu derginin ilgili alan indekslerinde tarandığına dair belgeleri, atıflar, varsa hakemliklerini kanıtlayan belgeleri kapsayan dosyadan bir adet hazırlayarak (http://pdb.cankaya.edu.tr/formlar-2/) adresindeki başvuru formunu doldurarak Personel Daire Başkanlığı’na (Merkez Kampüs: Yukarıyurtçu Mahallesi Mimar Sinan Cad. No: 4 06790, Etimesgut/ANKARA) şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
  • Yurt dışından alınmış öğretim diplomaları varsa, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından “Denklik Belgesi” alınması gereklidir.
  • Adayın başvuru dosyası Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Ön Değerlendirme Komitesi” tarafından incelendikten sonra başvuru kriterlerini sağlayanlar 3 (üç) adet daha yayın dosyasını kendilerine tebliğ tarihinden itibaren bir hafta içinde ilgili birime teslim edecektir.
  • Adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23-b (2) maddesi doğrultusunda, Üniversitemiz Yardımcı Doçentliğe Yükseltilme ve Atanma Yabancı Dil Sınav Yönergesine göre yapılacak yabancı dil sınavında da başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gündür.
  •  

    TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN : AKADEMİK İLANLAR

     

       

BENZER HABERLER