Akan HaberBilim-TeknolojiGündem

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Tübitak Destekli Proje Eğitimi

Fen Bilimlerinde Araştırma Projesi Hazırlamak İsteyenlere, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde, Çeşitli Üniversitelerden Gelen Öğretim Üyeleri Tarafından Eğitim Verilecektir.

 

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Dairesi Başkanlığı (BİDEB) 2237 Proje Eğitimi Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen “Fen Bilimlerinde Araştırma Projesi Hazırlama Ve Yürütme Eğitimi” isimli bilimsel etkinliğimizin 04-06 Haziran 2014 tarihlerinde Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde Zonguldak’ta gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
Etkinlikte, Fizik ve Kimya gibi temel bilimlerin yanı sıra Mühendislik gibi uygulamalı alanlarda çalışmalarını sürdüren araştırmacı ve akademisyenlerin, proje hazırlama ve uygulama konusunda, temel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
Katılımcıların masrafları proje bütçesinden desteklenecek etkinliğimize başvuru için en az doktora yeterlilik aşamasının tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvurular internet üzerinden yapılacak olup etkinliğin kontenjanı 21 kişi ile sınırlıdır. Kursiyerlerin seçimi katlım koşullarını sağlayanlar arasından başvuru sırasına göre yapılacaktır. Bu nedenle, 28 Mayıs olarak belirlenen son başvuru tarihinin beklenmemesi adaylar açısından yararlı olacaktır.

 

Online Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin Burayı Tıklayabilirsiniz.

Önemli Tarihler

 

Eğitmenler:

1) Prof.Dr.Orhan Uzun (Bülent Ecevit Üniversitesi)

TÜBİTAK 1001 ve DPT projelerinde araştırmacı ve yürütücülük deneyimine sahip olup, TÜBİTAK başta olmak üzere değişik kurumların proje panellerinde panelist olarak yer almıştır.
Çeşitli tarihlerde yurtdışında araştırma faaliyetlerine katılmıştır. Hem ulusal, hem de uluslararası kongre ve sempozyumlarda düzenleme kurulu, bilim kurulu, oturum başkanlığı vb. görevlerde bulunmuştur.

Halen Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
Planlanan etkinlikte koordinatör/eğitmen olarak görev yapacaktır.

 

2) Prof.Dr.Mustafa Keskin (Erciyes Üniversitesi)

TÜBİTAK 1001 ve DPT projelerinde yürütücülük deneyimine sahip olup, TÜBİTAK proje panellerinde de Panelist ve İzleyici Danışman olarak yer almıştır.

Ayrıca TÜBİTAK, MFAG Yürütme Komisyonu Üyeliği de bulunmaktadır. Yurt dışında, Amerika Katolik Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Abdus Salam Uluslararası Teorik Fizik Merkezi (ICTP), Sheffield Üniversitesi, NHML – Florida Devlet Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi’nde araştırmacı/misafir öğretim üyesi olarak bulunmuş olup, uluslararası araştırma ve eğitim birikimine sahiptir. Ayrıca, 1979-2000 yılları arasında NATO, NSF, ABD Deniz Kuvvetleri Hava Kumanda Sistemleri, ABD Deniz Kuvvetleri Yüzey Silahları Merkezi, ABD Gece Görme ve Elekto-Optik Laboratuvarı vb. destekli uluslararası projelerde, Yürütücü, Danışman, Araştırıcı ve Bursiyer olarak görev yapmıştır.

Anabilin Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık gibi idari deneyimleri vardır. TÜBİTAK-2237 programı ile desteklenen bir etkinlik projesinde Koordinatörlük ve bir etkinlikte de eğitmenlik deneyimine sahiptir. Planlanan etkinlikte eğitmen olarak görev yapacaktır.

 

3) Prof.Dr.Hamdi TEMEL (Dicle Üniversitesi)

TÜBİTAK 1001, Kalkınma Ajansı, DÜBAP ve DPT projelerinde araştırmacı ve yürütücülük deneyimine sahip olup, TÜBİTAK proje panellerinde de panelist olarak yer almıştır.

1990 dan beri 24 yıl süre ile uluslararası araştırma faaliyetlerinde bulunmuştur. Avrupa Birliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve AB-ilan.com tarafından 2011- 2013 tarihlerinde değişik zamanlarda düzenlenen proje eğitimi programlarına katılmıştır. Dicle üniversitesinde, 6-8 Şubat 2014 tarihleri arasında “Temel ve Uygulamalı Fen Bilimleri Araştırma projesi Hazırlama Eğitimi” programında 2237 proje yürütücüsü olarak görev almıştır. Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı ve Dicle Üniversitesi Bilim ve teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.

13.01-17.01.2012 tarihleri arasında Dicle üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü adına AB ve diğer mali kaynaklardan etkin faydalanılması amacıyla “PCM (proje Döngüsü Yönetimi)” eğitiminin düzenlenmesinde, yürütücü olarak görev almıştır. Etkinlikte eğitmen olarak görev yapacaktır.

 

4) Prof.Dr.Sait Eren SAN (Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü)

TÜBİTAK 1001 ve 1003 proje deneyimine sahiptir. Çok sayıda TÜBİTAK proje panelinde görev almıştır.

Sıvı Kristallerle ilgili ve Organik malzemelerin cihaz uygulamalarından olan Güneş Pili, Organik Işık Yayan Diyot, Transistör gibi Organik Elektronik uygulamaları ile ilgili muhtelif projelerde yönetici ve araştırmacı olarak görev yapmıştır.

TÜBİTAK 2237 Proje Eğitim etkinlikleri kapsamında Eğitmenlik tecrübesi vardır. Etkinlikte eğitmen olarak görev yapacaktır.

 

5) Doç.Dr.Mustafa BÖYÜKATA (Bozok Üniversitesi)

TÜBİTAK 1001 projelerinde araştırmacı ve yürütücülük deneyimine sahip olup, TÜBİTAK proje panellerinde de panelist olarak yer almıştır. Brezilya’da bir yıl süre ile uluslararası araştırma faaliyetlerinde bulunmuştur.

TÜBİTAK tarafından 3-11 Kasım 2006 tarihinde TÜSSİDE/Gebze’de düzenlenen “Eğiticilerin Eğitimi Çalıştayı”na katılmıştır. Erasmus IP projelerine yönelik Avusturya’da düzenlenen eğitimlere katılmıştır. Bozok Üniversitesi Uluslararası Ofis Başkanlığı görevini de yürütmektedir. TÜBİTAK-2237 programı ile desteklenen 5 Eğitim Etkinliğinin; 2 tanesinde yürütücü/koordinatör/eğitmen, 2 tanesinde danışman ve yine 1 tanesinde eğitmen olarak yer almıştır.

Ayrıca İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde 23-25 Ocak 2013 tarihlerinde düzenlenen “Proje Hazırlama Çalıştayı”nda eğitmen olarak yer almıştır. Planlanan etkinlikte koordinatör/eğitmen olarak görev yapacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu