Akademik Personel | 25 Kasım 2020, Çarşamba

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Giriyor

11 Nisan 2014
Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Giriyor
       

1- RIO2 – Amazonlara Hoşgeldiniz

Rio2

Yönetmen: Carlos Saldanha

 Tür: Çizgi Film

 Gösterim Tarihi: 11.04.2014

 Yapım Yılı: 2014

Filmin yönetmeni Carlos Saldanha, uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu. Bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikayesini anlatarak gerçekleştiriyor.

Konusu:Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilmeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika’yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika’nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlarda büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

2- Kaptan Amerika: Kış Askeri

Kaptan Amerika

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo

Oyuncular: Chris Evans, Frank Grillo, Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Robert Redford

Tür: Macera, Aksiyon, 3 Boyutlu

Gösterim Tarihi: 11.04.2014

Yapım Yılı: 2014

Steve Rogers, nam-ı diğer Kaptan Amerika’yı, Yenilmezler ile birlikte New York’ta yaşanan dehşet verici olayların ardından Washington D.C.’de huzur içinde yaşarken ve modern dünyaya uyum sağlamaya çalışırken buluyoruz. Ama bu huzur fazla sürmeyecektir…

Konusu:S.H.I.E.L.D. üyesi bir arkadaşı saldırıya uğrayınca Steve, dünyayı tehlikeye atan bir entrika ağının içine çekilir. Kara Dul (Black Widow) ile güçlerini birleştiren Kaptan Amerika, kendisini susturmak için gönderilen profesyonel katillerle savaşırken bir yandan da giderek genişleyen bir komployu ortaya çıkarmak için çabalamaktadır. Bu kötü niyetli oyunun foyası meydana çıkınca Kaptan Amerika ve Kara Dul yeni arkadaşları Falcon’dan yardım isterler. Fakat kısa süre sonra kendilerini hiç beklenmedik ve zorlu bir düşmanla; “Kış Askeri” ile karşı karşıya bulurlar.

3- Hızlı ve Korkusuz

Hızlı ve Korkusuz

Yönetmen: Mukunda Michael Dewil

Oyuncular: Paul Walker, Naima McLean, Gys de Villiers, Leyla Haidarian, Tshepo Maseko

Tür: Gerilim

Gösterim Tarihi: 11.04.2014

Yapım Yılı: 2100

Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz genç aktör Paul Walker´ın son filmlerinden…

Konusu:Michael Wilks boşanma şartlarını konuşmak için eski karısını ziyarete gidiyordu… Havaalanında kiraladığı araba bir başka araba ile karıştığında ise bütün şehrin polislerinin peşine düşeceğinden bihaberdi… Hayatı boyunca düştüğü her zorluktan kaçarak uzaklaşan bir adam olan Micheal bu kez kaçışın bir seçenek olmadığının acı da olsa farkına varacaktı.

4- Joe

Joe

Yönetmen: David Gordon Green

Oyuncular: Nicolas Cage, Tye Sheridan, Adriene Mishler, Heather Kafka, Ronnie Gene Blevins

Tür: Dram

Gösterim Tarihi: 11.04.2014

Yapım Yılı: 2014

2013 Venedik Film Festivalinde gösterilen filmde, kötü bir yaşam süren Gary´i işe alan Joe´nun hayatı hiç beklenmedik şekilde değişir…

Joe, bahtsız Gary Jones ve sefalet içindeki babasını, bir kereste şirketindeki “ağaç zehirleme” ekibine alır. Vurdumduymazlığıyla bilinen Joe, Gary’de farklı bir şeyler olduğunu hisseder: Kararlılık, bozulmamışlık ve Joe’nun artık inanmadığı bir direnç duygusu. Gary her şeyden mahrum kalmış, hayatında bir gün bile okula gitmemiştir ama yine de ailesine bakmak, babası canavarlaştığında kız kardeşini korumak ve daha iyi bir gelecek umuduna tutunmak zorundadır.

5- Hayat Sana Güzel

Hayat Sana Güzel

Yönetmen: Murat Şeker

Oyuncular: Şevket Çoruh, Hande Katipoğlu, Tuba Ünsal, Timur Acar, Hakan Bilgin

Tür: Komedi

Gösterim Tarihi: 11.04.2014

Yapım Yılı: 2014

Çok zengin bir yaşam süren Azmi´nin en büyük korkusu “ölüm korkusudur”. Bir gün hastaneye gide ve doktor ona 2 ay ömrü kaldığını söyler…

Konusu:İstanbul’un büyük inşaat şirketlerinden birisinin sahibi olan Azmi, Güneydoğu Anadolulu toprak ağası çok zengin bir ailenin oğludur. Doğduğu toprakların geleneklerine sıkı sıkıya bağlıdır. Güzel eşi ve oğluyla birlikte, yolunda giden mutlu bir evliliğe sahiptir. Behiye, eşine sadık, 35-40 yaşlarında havalı bir sarışındır. Anadolu yaşantısından İstanbul şehir yaşantısına Azmi’den daha kolay adapte olmuş cemiyet hayatına katılmış ve kocasıyla uyum içinde yaşayan alışveriş meraklısı bir kadındır. Azmi’nin baş edemediği sürekli kabusu “ölüm korkusu”dur. Bu yüzden etrafındaki herkesin hayatını da cehenneme çevirir. Çocukluktan beri en yakın arkadaşı Doktor Mustafa’dır. Günlük hayatında yaşadığı en küçük olumsuz olayda bile “ölüm korkusu” ile soluğu onun yanında alır.

6- Büyük Budapeşte Oteli

blank

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Ralph Fiennes, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Jude Law, Bill Murray, Edward Norton, Saoirse Ronan

Tür: Dram

Gösterim Tarihi: 11.04.2014

Yapım Yılı: 2014

Wes Anderson´ın “Moonrise Kingdom” filminden sonraki yeni çalışması olan filmde, iki savaş arasındaki dönemde ünlü bir Avrupa otelinde kapı görevlisi ile lobi görevlisinin arkadaşlık hikayesine odaklanıyor.

Konusu:Bir otelde kapı görevlisi olarak çalışan Gustave H. ile lobi görevlisi Mustafa, çok sıkı arkadaştırlar. Bir gün otelde görevdeyken paha biçilemez bir Rönesans eseri çalınır üstelik aile yadigarı olarak servet değerindedir. İkili kendi hayatlarındaki bu önemli savaşın mücadelesini verirken, dışarıda ise bir ´çağ´ değişmektedir.

7- Hayaletli Ev

blank

Yönetmen: Vincenzo Natali

Oyuncular: Abigail Breslin, Michelle Nolden, Stephen McHattie

Tür: Korku, Gerilim

Gösterim Tarihi: 11.04.2014

Yapım Yılı: 2014

Lisa, daha genç yaştayken hayata veda eder ama ruhu bir evde kalır ve yalnız değildir.

Konusu:Lisa 16. yaş gününden bir önce ölür. Artık bir ölümsüze dönüşmüştür, sonsuza kadar yaşayacaktır. Ailesiyle birlikte hayatını kaybeden Lisa, hayatının son gününü her gün, defalarca, tekrar tekrar yaşamaktadır. Ancak bir süre sonra bir şey tarafından izlendiğini hissetmeye başlar. Yaşadıkları evin bir zamanlar, genç kızları kaçırıp, cesetlerini evin bodrumuna saklayan bir seri katile ait olduğunu öğrenir. Bu katil ölünce, yaşayanlara musallat olabilen, güçlü ve kötü bir ruha dönüşmüştür.

8- Kendime İyi Bak

blank

Yönetmen: Ruhi Yapıcı

Oyuncular: Aslı Tandoğan, Begüm Bingören, Çağdaş Onur Öztürk, Filiz Ahmet

Tür: Aşk

Gösterim Tarihi: 11.04.2014

Yapım Yılı: 2014

Aşkın farklı hallerini, iki kadın ve bir erkeğin etrafında, incelikle ve akılalmaz bir fedakarlıkla ören filmde Aslı Tandoğan, Begüm Bingören ve Çağdaş Onur Öztürk başrolde.

Konusu:Emre (Çağdaş Onur Öztürk) ve Yeşim (Begüm Birgören), düğünlerine bir hafta kala yoğun bir hazırlık içerisindedirler. Emre´nin düğün öncesi davetiyeleri vermek için gittiği bir arkadaş toplantısında, eski sevgilisi Begüm´ün (Aslı Tandoğan) tekrar hayatına girip aklını karıştırmaya başlamasıyla Yeşim´le arası açılmaya başlar. Üstelik Begüm bu kez yanında Emre´nin hiç bilmediği sırları ve sürprizleri de getirmiştir. Zamanı bu kadar daralırken, aşık olduğu iki kadının arasında kalan Emre´yi hiç tahmin etmeyeceği bir sınav beklemektedir.

       

Kolay Hobiler