Akademik Personel | 24 Ekim 2020, Cumartesi

Bu Bankalara Kredi Borcu Olanlara Müjde! Kredi Kartı, İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Borçları Ertelendi

17 Ekim 2020
Bu Bankalara Kredi Borcu Olanlara Müjde! Kredi Kartı, İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Borçları Ertelendi
       

Pandemi nedeniyle borcunu ödemekte zorlanan kişilere bekledikleri müjdeli haber geldi. Korona virüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik dalgalanma nedeniyle para sıkıntısına düşen vatandaş özellikle de bankalara olan ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ve kredi kartı borçları için borç erteleme müjdesi geldi.

Özellikle de korona virüs salgını nedeniyle ücretsiz izne ayrılmak zorunda kalan, işten çıkarılan ya da ek iş yapma imkanını kaybeden kişiler bankalara olan borçlarını ödemekte zorlanmaya başlanmıştı. Süreçte sonunda beklenen müjdeli haber geldi. Bazı bankalar 2020 yıl sonuna kadar kredi borçlarını erteleme imkanı sunacaklarını duyurdu. Bankalara borcu olanlar dikkat!

AKBANK KREDİ KARTI BORCU VE ARTI PARA BORÇ ERTELEME BAŞVURUSU ALIYOR! 

Borç erteleme yapan bankalar arasında yer alan Akbank müşterilerine kredi kartı ve artı para borçları için erteleme imkanı sunulacağını duyurdu. Akbank tarafından yapılan açıklamada “Pandemi sürecinin etkileri nedeni ile müşterilerimizin kredi kartı ve artı para borçları alışveriş faizi alınarak Ocak 2021 ekstresine kadar, kredi kartı ücretleri ise Ocak 2021 tarihine ötelenebilecektir” sözleri ile borcu olan kişilere borç ödemelerini Ocak 2021 tarihine kadar erteletebilecekleri müjdesini verdi.

blank

 

 

 

 

 

 

 

Akbank borç erteleme başvurusu için öteleme talebi Akbank internet sitesi üzerinden kabul edilecek olup başvuru yapmak isteyen kişilerin kimlik numarası ve telefon numarasını girerek talep oluşturması yeterli olacak. Başvuru yapılması halinde kredi kartı ve artı para borçları alışveriş faizi alınması şartı ile Ocak 2021 ekstresine kadar ertelenebilecek. Kredi kartı ücretleri de yine aynı şekilde Ocak 2021 tarihine kadar ötelenebilecek.

TEB İHTİYAÇ KREDİSİ VE TAŞIT KREDİSİ BORCU OLANLARA BORÇ ERTELEME MÜJDESİ GELDİ! 

TEB tarafından verilen ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi paketlerinden yararlanan kişilere korona virüs salgını nedeniyle 3 ay borç erteleme müjdesi verildi. İhtiyaç ve taşıt kredisi borcu olan kişileri ilgilendiren erteleme başvuruları 31 Aralık 2020 tarihine kadar kabul edilecek.

blank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erteleme başvurusu yapmak isteyen kişiler TEB Şubeleri ve 0850 200 0 666 numaralı TEB Çağrı Merkezi’miz aracılığı ile başvuru formu doldurabilecek. Mevcut kredi borçları erteleme yapılması halinde yeni faiz oranları üzerinden hesaplanacak. İlk taksit ödeme tutarı başvuru yapılması halinde 3 aya kadar ertelenebilecek. Borç erteleme talebi nedeniyle banka herhangi bir ücret almayacak ancak erteleme yapılan dönemde oluşan anaparanın gün sayısından kaynaklı faiz ve varsa vergiler ilk kredi taksit ödemesine yansıtılarak tahsil edilecek.

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.