Akademik Personel | 28 Ocak 2021, Perşembe

British Council’den IELTS Hakkında Basın Açıklaması

British Council’den IELTS Hakkında Basın Açıklaması
       

BRITISH COUNCIL’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Çeşitli basın yayın organlarında, “Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı’na (IELTS) ilişkin, kurumumuz British Council’i başta genel kamuoyu olmak üzere tüm sosyal paydaşları nezdinde haksız yere zan altında bırakabilecek iddialar yer almaktadır.

Bu haberlerde dile getirilen, 2013 ve 2014 yıllarında düzenlenen “Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı” (IELTS) sorularının kurumumuz çalışanları üzerinden bir cemaate üye kişilerce ele geçirildiği ve devamında bu nedenle kurumumuz bünyesinde birçok çalışanın değiştirildiği iddiaları tamamı ile gerçek dışıdır.

British Council’in düzenleyicilerinden biri olduğu “Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı” (IELTS), Türkiye’de yaygın olarak tanınan, global, güvenilir ve saygın bir sınavdır. IELTS, köklü standartlar temelinde, adil, kesin ve amaca uygun şekilde bir değerlendirme sağlamaktadır. Her yıl iki milyondan fazla kişi IELTS sınavına girmektedir. Aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı da 9.000’den fazla kurum ve kuruluş IELTS’nin sonuçlarına güvenmekte ve bunları internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde doğrulama olanağı sağlayan IELTS sonuçları (TRF) doğrulama servisinden faydalanmaktadır.

Bu yıl Türkiye’de 75.inci kuruluş yıldönümünü kutlayan British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. 110 ülke ve bölgedeki 191 ofisinde 7.000’in üzerinde çalışanı ile İngilizce, Sanat, Eğitim ve Toplum alanında insanları bir araya getirir.

       

Kolay Hobiler