IELTSSlayt Haber

British Council 2014 IELTS Tarihlerini Açıkladı

British Council geçtiğimiz günlerde 2014 yılı IELTS sınav tarihlerini sitesinden duyurdu. 2014 yılında 23 farklı şehirde düzenli aralıklarla IELTS sınav oturumları düzenlenecek. IELTS uygulanacak şehirleri aşağıdaki tabloda bulmanız mümkün.

 

British Council websitesinde yapılan açıklamaya göre önümüzdeki aylardaki sınav oturumlarına kayıt yaptıran adaylar sınav ücretinde artış gerçekleşse dahi eski ücret üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Yapılan duyuru şu şekilde internet sitesinden yayınlanmıştır:

 

 

ielts Tarihleri

“2014 yılı IELTS sınav takvimimiz belirlenmiştir. Şu an için sınav ücreti 375 TL’dir fakat önümüzdeki günlerde muhtemel bir fiyat artışı söz konusudur. Yeni sınav ücretinin açıklanmasından önce kayıt yaptıranlar eski ücret üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

Kontenjan sorunu yaşamamak ve ücret artışından etkilenmemek için bir an önce başvurunuzu tamamlamanızı öneriyoruz.

IELTS sınavına yönelik giderek artan ilgi nedeniyle British Council yetkilileri IELTS sınav uygulamasını Türkiye genelinde yapmaktalar.  2014 itibariyle IELTS sınavı Türkiye genelinde 23 farklı şehirde düzenli olarak yapılmaya başlanmıştır.

2014 yılı IELTS tarihleri ve şehirleri için tıklayın.

IELTS sınavı başvuru işlemleri için tıklayın.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Teşekkür ederim. Peki istediğimiz puanı aldık diyelim 65. Daha sonra Doç ve Prof ta bu puanların güncellenmesi istenir mi? Şu yüzden sordum malum yds geçerliliği süresiz ancak ilts 2 yıl ile sınırlı.

  1. Evet 2 yıl sonra geçerliliğini yitirmektedir. Doç. olurken yenilemeniz gerekmektedir.

 2. GT = General Training

  AC= Academic Training öyp için sanırım AC doğrumudur ?

   1. Cari alımlarda format olarak (GT – AC) farklılık oluyor mu. Yasal bir beyanı var mı?

    1. Yasal bir beyan olmadığı için ikisi de geçerlidir. Yıllardır kullanılıyor, aksi beyan edilirse haberiniz olur.

     1. Teşekkür ederim. Peki istediğimiz puanı aldık diyelim 65. Daha sonra Doç ve Prof ta bu puanların güncellenmesi istenir mi? Şu yüzden sordum malum yds geçerliliği süresiz ancak ilts 2 yıl ile sınırlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu