Akademik Personel | 17 Haziran 2021, Perşembe

Boğaziçili Akademisyen ABD’de Öldürüldü

Boğaziçili Akademisyen ABD’de Öldürüldü
       

Orlando’dan kötü haber… Boğaziçi Üniversitesi’nden Doçent Doktor Osman Nuri Darcan,balayı için gittiği ABD’nin Orlando kentinde kaldığı otele girerken eşinin çantasını almak isteyen silahlı soyguncu tarafından öldürüldü.

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde görev yapan Doç. Dr. Osman Nuri Darcan (52), Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Kıvılcım Diker Darcan’la (44) geçtiğimiz hafta İstanbul’da evlendi. Balayı için ABD’nin Miami kentine giden çift, buradan da Orlando’ya geçti.

Darcan çifti, dün gece 01.45’te taksiden inip International Drive Caddesi’ndeki kaldığı Wyndham Oteli’nin otoparkına girdikleri sırada yanlarına koyu turuncu bir arabayaklaştı. Araçtan inen kısa saçlı, iri yapılı ve gür kaşları olan bir kişi silahını çekerek Kıvılcım Darcan’ın çantasını almak istedi. Osman Darcan’ın karşı koyması üzerine saldırgan silahını ateşledi.

OLAY YERİNDE ÖLDÜ

Osman Darcan vücuduna isabet eden kurşunlarla olay yerinde hayatını kaybetti. Orange County Şerifi Ofisi’nden Yüzbaşı Angelo Nieves, düzenlediği basın toplantısında Osman Darcan’ın vücuduna çok sayıda kurşun isabet ettiğini, saldırıda eşinin yara almadığını ifade etti.

ÇANTAYI ALAMADI

Yüzbaşı Nieves ayrıca soyguncuların çantayı alamadan kaçtığını ve Kıvılcım Darcan’ınTürk elçiliği ile irtibata geçtiğini kaydetti. Sözcü Nieves olayın yaşandığı bölgenin sonderece güvenli olduğunu da sözlerine ekledi. Polis, bölgede 10 yıldır turiste saldırı yaşanmadığını belirtti.

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler