Akademik Personel | 17 Şubat 2019, Pazar

Bingöl Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

29 Mart 2018
Bingöl Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu Kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ile Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Ayrıntılı bilgi Üniversitemiz (www.bingol.edu.tr) web sayfasının duyurular kısmında mevcuttur.

 

BÖLÜMÜ ABD/PROG. UNVAN ADET DRC. AÇIKLAMA
VETERİNER FAKÜLTESİ
Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Veterinerlik Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Profesör 1 1 Geleneksel süt ürünleri üzerine mikrobiyolojik ve kimyasal çalışmalar yapmış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Doçent 1 1 Doçentliğini Temel İslam Bilimleri alanında almış olup Nebevi Fiillerin Şeri Değeri alanında çalışma yapmış olmak.
Temel İslam Bilimleri Kelam Doçent 1 1 Doçentliğini Temel İslam Bilimleri alanında almış olup Basra ve Mutezile alanında çalışma yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Bilimler Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Doktor Öğretim Üyesi 1 3 Ağız-Diş ve Çene Cerrahisi alanında Uzmanlık yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Doğu Dilleri ve Edebiyatları Arap Dili ve Edebiyatı Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Arap dilinde anlatım bozuklukları alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doğu Dilleri ve Edebiyatları Arap Dili ve Edebiyatı Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Arap Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak.
Sosyoloji Genel Sosyoloji ve Metodoloji Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Ortadoğu sosyolojisi alanında doktora yapmış olmak.
Sosyal Hizmetler Sosyal Hizmet Doktor Öğretim Üyesi 1 4 Sosyal hizmet ve maneviyat alanında doktora yapmış olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Eski Türk Edebiyatı Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Türk Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olup 16. YY Divanları ile ilgili tahlil çalışması yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Siyaset ve Sosyal Bilimler Doktor Öğretim Üyesi 1 3 Türkiye’de neolibaralizm ve devletin dönüşümü alanında doktora yapmış olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yönetim Bilimleri Doktor Öğretim Üyesi 1 3 Politika transferi alanında doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ
Makine Mühendisliği Termodinamik ve Isı Tekniği Doktor Öğretim Üyesi 1 3 Isı-proses programında doktora yapmış olup doğalgaz, doğalgaz-hidrojen karışımı alanında çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
İş sağlığı ve Güvenliği İş Güvenliği Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Metal Eğitimi Anabilim Dalında doktora yapmış olup malzeme üretimi ve karakterizasyonu alanında çalış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
Bitki Koruma Fitopatoloji Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Fitopatoloji alanında çalışma yapmış olmak.

 

İlan olunur.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

BENZER HABERLER