Akademik Personel | 25 Ağustos 2019, Pazar

Bingöl Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

3 Ocak 2018
Bingöl Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden;

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu Kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ile Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Ayrıntılı bilgi Üniversitemiz (www.bingol.edu.tr) web sayfasının duyurular kısmında mevcuttur.

İlan olunur.

 

Bölümü ABD/Prog. Unvan Adet Derece Açıklama
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Fizik Katıhal Fiziği Profesör 1 1 Fotovoltaik aygıtlar ve transparan iletken oksitlerin elektro-optik özellikleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
İş Sağlığı ve Güvenliği İş Güvenliği Profesör 1 1 Hidrojen enerjisi, korozyon ve yakıt pilleri alanlarında çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
Bitki Koruma Entomoloji Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Entomoloji alanında almış olup endüstri bitkilerinde biyolojik mücadele ile ilgili çalışmaları olmak.
Bitki Koruma Fitopatoloji Yardımcı Doçent 1 1 Fitopatoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
BiyosistemMühendisliği Tarım Makineleri Yardımcı Doçent 1 4 Tarım Makineleri Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ
Gıda Mühendisliği Gıda Teknolojisi Doçent 1 1 Floresan moleküler problar alanında çalışmış olmak.
Gıda Mühendisliği Gıda Teknolojisi Yardımcı Doçent 1 1 Gıda Mühendisliği alanında doktora yapmış olup Elektroeğirme yöntemi ile gıda ambalajlama alanında çalışmalar yapmış olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik Makineleri Yardımcı Doçent 1 1 Alanında doktora yapmış olmak.
İnşaat Mühendisliği Yapı Yardımcı Doçent 1 5 İnşaat Mühendisliği alanında doktora yapmış olup Geopolimer üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Makine Mühendisliği Otomotiv Yardımcı Doçent 1 3 Makine Mühendisliği alanında doktora yapmış olup motorlarda yakıt karışımlarının ve supap ayarlarının motor gücü üzerinde etkileri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
Temel İslam Bilimleri İslam Mezhepleri Tarihi Yardımcı Doçent 1 1 Temel İslam Bilimleri alanında doktora yapmış olup Selçuklular ve Eyyubiler’de mezhep faaliyetleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Bilimler Diş Hastalıkları ve Tedavisi Yardımcı Doçent 1 1 Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalında Uzmanlık veya Doktora yapmış olmak.
Klinik Bilimler Ortodonti Yardımcı Doçent 1 1 Ortodonti Anabilim Dalında Uzmanlık veya Doktora yapmış olmak.
Klinik Bilimler Periodontoloji Yardımcı Doçent 1 1 Periodontoloji Anabilim Dalında Uzmanlık veya Doktora yapmış olmak.
Klinik Bilimler Ağız-Diş ve Çene Cerrahisi Yardımcı Doçent 1 1 Ağız-Diş ve Çene Cerrahisi alanında Uzmanlık yapmış olmak.
GENÇ MESLEK YÜKSEKOKULU
Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Yardımcı Doçent 1 3 Metallerin korozyonu, hidrojen gazı ve metanol elektrooksidasyonu alanında çalışmış olmak.
BİNGÖL TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
Veterinerlik Laborant ve Veteriner Sağlık Yardımcı Doçent 1 3 Su ürünleri alanında doktora yapmış olup enzimoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

BENZER HABERLER