Akademik Personel | 17 Ekim 2019, Perşembe

Bezm-i Alem Üniversitesi 5 Okutman Alacak

24 Ocak 2017
Bezm-i Alem Üniversitesi 5 Okutman Alacak
       

Bezm-i Alem Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü’ne Okutman kadrosuna alım yapacağını duyurdu.

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki gerekli şartlara uygun, ALES’ten asgari 70 ve üzeri puanı olan, ÖSYM tarafından düzenlenen YDS’den asgari 80 ve üzeri puanı olan veya eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan eşdeğer bir puanı olan, yurtdışından alınmış olan diplomaları YÖK tarafından onaylanmış olan adaylar ilana başvuru yapabilecek. İlanda ayrıca 4’lük sistemdeki lisans mezuniyet notunun dönüştürülmesinde YÖK dönüşüm tablosu dikkate alınacağı bilgisine yer verildi.

İlan Şartları

İlanda, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık, İngilizce Öğretmenliği ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans mezunlarının, ayırca lisans sonrası üniversitelerde asgari 1 sene ders vermiş olan adayların belgelendirmek şartıyla başvuru yapabileceği bilgisi verildi.

Gerekli Belgeler

İlana başvuru yapmak isteyen adayların, üniversitenin sitesinden alınacak olan başvuru formu, muhtarlıktan nüfus cüzdan fotokopisi,  YÖK formatında özgeçmiş, erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge, yabancı dil puanını gösterir belge, ALES puanını gösterir belge, 1 adet vesikalık fotoğraf, noter onaylı veya aslı gibidir yapılmış diploma fotokopileri, Yabancı ülkelerden alınmış diplomalar için YÖK denklik belgesi, varsa bilimsel çalışmalarını içeren bir dosya ile başvuru yapmaları gerektiği aktarıldı.

İlan Detayları

Birim : Bezm-i Alem Üniversitesi/Rektörlük/ Yabancı Diller Bölümü

Kadro Türü : Okutman

Kadro Sayısı : 5

Başvuru Tarihleri : 23 Ocak 2017 – 06 Şubat 2017

YÖK İlan LinkiBuraya tıklayınız.

Üniversite websitesi : www.bezmialem.edu.tr

Adres : Adnan Menderes Bulvarı, Vatan Caddesi, 34093 Fatih/İstanbul

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN : AKADEMİK İLANLAR