GündemSlayt Haber

Beşiktaş Üniversitesi Kuruluyor

Beşiktaş Üniversitesi’nin kurulması için Yıllık Olağan Mali ve İdari Genel Kurul’dan yetki alan siyah beyazlı yönetim çalışmalarına başladı.

Üniversite konusunda bir komite kuran yönetim, kongre üyelerinin bu konudaki fikirlerini almak için ‘bjkunv@bjk.com.tr’ adıyla bir de mail adresi oluşturdu.

Genel Sekreter Metin Albayrak, Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan ve Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berkan Gocay’dan oluşan komite hazırlık çalışmalarının organize edilmesini sağlamak üzere yetkilendirildi.

Üniversitenin yeri konusunda çalışmalar yapan başkan Fikret Orman’ın Anadolu ve Avrupa yakasında belirlediği iki arazinden birinin kulübe devrinin bir kaç haftaya kadar sonuçlanacağı öğrenildi.

Kurulacak olan Beşiktaş Üniversitesi’nde ilk etapta Spor Akademisi, Hukuk, İşletme ve İktisat Fakültesi açılması planlanıyor. Kurulacak olan üniversitede kongre üyelerine öncelik tanınarak uygun fiyat imkanlarıyla eğitim görmelerine olanak yaratılacak.

Ayrıca, Beşiktaş Eğitim Kurumlarından Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi ve Beşiktaş Üniversitesi Komisyonu üyesi Erdal Karacan, bugün resmi siteden açıklanan ve çalışmalarına başlanan Beşiktaş Üniversitesi hakkında açıklamalarda bulundu.
Karacan, yaptığı açıklamada;

 

-TÜM İSİMLERE ÇAĞRIDA BULUNDUK-

Beşiktaş resmi internet sitesinden yapılan çağrı hakkında konuşan Erdal Karacan; “Daha önceden de Beşiktaş Üniversitesi kurulması için bir çalışmamız olmuştu ama olmadı. Şimdi Beşiktaş camiasında Beşiktaş’ın Divan ve Genel Kurul üyeleri olan hocalarımız, rektörlerimiz var. Biz bu kişileri de katkıda bulunmaları için davet edeceğiz. Bunun haricinde de Beşiktaşlı olarak Beşiktaş camiasına katkıda bulunabilecek tüm isimlere bir çağrıda bulunmuş olduk. Beraber, ortak bir beyin fırtınası yapıp sinerji yaratıp süratle birtakım hedeflere ulaşmak için bir çalışmamız olacak. Bu konuyla ilgili ilerleyen zamanda daha geniş kapsamlı bir açıklamamız olacak” ifadelerine yer verdi.

 

-ÜNİVERSİTENİN YERİ-

Kurulacak olan Beşiktaş Üniversitesi’nin yeri hakkında Karacan; “Üniversitenin yeri için başkanımızın bir çalışması var. O çalışma da bir hafta içerisinde sonuçlanacak. Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında olmak üzere iki yerle ilgili çalışmalar var. Onlar da ilerleyen günlerde açıklanacaktır. Sayın başkanımız bu çalışmayı bizzat kendisi yürütüyor. İnşallah iki yerden biri olumlu şekilde sonuçlanacak” diye belirtti.

 

-KURULACAK BÖLÜMLER…-

Üniversitede kurulması düşünülen fakültelerden birinin Spor Bilimleri Fakültesi olduğunu ifade eden Erdal Karacan; “Üniversitemizde kurulacak bölümler şu anda net değil ama bunun öncesinde bizim Spor Lisesi kurmak gibi bir projemiz de var. Spor Lisesine bağlı olarak da Spor Bilimleri Fakültesi düşünülüyor. Bunun dışında Hukuk Fakültesi, İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi kurma fikirlerimiz var ama bunlar şu anda net değil. Diğer üniversitelerin kurulmasında yer alan Beşiktaşlılar var, onlarla bir çalışmamız var. O çalışmanın sonucunda bu konuya da netlik kazandıracağız. Lise kurulması konusunda da Kabataşlılar ile bir çalışmamız var. O çalışmaların sonucunda lise kurulması için bir aşama kaydedeceğiz” dedi.

 

-EĞİTİM VAKFI-

Üniversitenin kurulmasında gerekli olan Eğitim Vakfı için çalışmaların olduğunu belirten Karacan; “Son yapılan Mali Genel Kurul’da üniversiteyi kuracak vakıf için Genel Kurul’dan onay alındı. Özellikle de Eğitim Vakfı konusunda süratle çalışıp sonuçlandıracağız” diye konuştu.

 

-KONGRE ÜYELERİNE KOLAYLIK-

Üniversitenin fiyat anlamında Genel Kurul ve Divan Kurulu üyelerine kolaylık sağlayacağını ifade eden Erdal Karacan; “Ticaret Odalarının kurduğu üniversitelerde kendi mensupları için fiyat anlamında bir indirim yapılıyor. Beşiktaş’ta da kongre üyelerinin kurulacak üniversitede uygun fiyat şartlarında eğitim almaları için bir çalışma olacaktır. Zaten sayın başkanımızın da istediği en önemli şey; Beşiktaş’a mesulüyet ve aidiyet duygusuyla yetişen öğrencileri ülkemize kazandırmaktır. O anlamda da hedefimiz budur” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: Haber1903

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu