GündemManşet Haber

Azerbaycan, Bakü Yaz Enerji Okulu

Bakü Yaz Enerji Okulu Azerbaycan (18.03.2016)

Azerbaycan Diplomatik Akademisi Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Hazar Enerji ve Çevre Merkezi tarafından on yıldır Bakü Yaz Enerji Okulu düzenlenmekte olup bu okul bu yıl 10 – 22 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecektir.

 

İki haftalık sertifika programında enerji ve çevre meselelerinin tahlili için dünyanın ünlü bilim adamları, uzman ve siyasetçileri bir araya geleceklerdir. Katılımcılara enerji ve çevre, enerji hukuku ve enerji ekonomisi, petrol ve doğal gaz endüstrisi işletmeciliği ve Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi’nin (SOCAR) stratejik perspektifleri gibi konularda çeşitli bilgi verilecektir.

 

Bakü Yaz Enerji Okulu dünyanın çeşitli ülkelerinden devlet başkanları ve şirket yöneticileri ile görüşmek ve iletişim kurma konusunda büyük imkanlar sağlamaktadır. Yaz okulunda Azerbaycan’ın Dış İşler, Enerji, Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlarıyla birlikte, TAP, BP, ExxonMobil, Total, Statoil, PETRONAS ve diğer petrol şirketlerinin yüksek düzey yöneticileri konuşma yapacaklardır. Bununla birlikte katılımcılar arasında Oxford Üniversitesi, Sciences-Po, Priceton Üniversitesi, Rusya Bilimler Akademisi ve bunun gibi bir sıra dünyaca ünlü üniversitelerin öğretim üyeleri de bulunmaktadır.

 

Konuya ilişkin bilgi ekte yer almakta olup ilgilerin bilgisine sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu