Akademik Personel | 30 Eylül 2020, Çarşamba

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 48 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

23 Nisan 2019
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 48 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak
       

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi birimlerine toplam 48 Öğretim Üyesi alacak.

 

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

 

  BİRİMİ  ANABİLİM DALIUNVANIDERECE  ADEDİAÇIKLAMA
AYDIN İKTİSAT FAKÜLTESİİKTİSAT TARİHİDOÇENT11Makro İktisat Alanında Doçent Unvanı Almış Olmak. Doğrudan Yabancı Yatırımlar Konusunda Çalışmaları Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİMDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Uygulama Öğretmenliği Konusunda Çalışması Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİFEN BİLGİSİ EĞİTİMİPROFESÖR11Öz-yeterlik İnançları Konusunda Çalışmaları Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİFEN BİLGİSİ EĞİTİMİDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Yansıtıcı Muhakeme Konusunda Çalışmaları Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİİNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİDOÇENT11Amerikan Yahudi Yazarlar Konusunda Çalışmaları Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİREHBERLİK VE
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
PROFESÖR11Eğitim Psikolojisi Alanında Doçent Unvanı Almış Olmak. Çocuk Ergen Uyumu Konusunda Çalışmaları Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİRESİM-İŞ EĞİTİMİDOÇENT11Baskı Resim veya Deneysel Baskı Konularında Çalışmaları Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİSINIF EĞİTİMİDOÇENT11Değerler Eğitimi Konusunda Çalışmaları Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİTÜRKÇE EĞİTİMİPROFESÖR11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Etkin Dinleme, Dijital Okuma Eğilimi Konusunda Çalışmaları Olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİTÜRKÇE EĞİTİMİDOÇENT21İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Yazılı Anlatım Becerileri Konusunda Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİANALİZ VE FONKSİYONLAR TEORİSİPROFESÖR11Matematik Alanında Doçent Unvanı Almış Olmak. Özel Fonksiyonların Genelleştirmeleri Konusunda Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİESKİ TÜRK EDEBİYATIPROFESÖR11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Türk Edebiyatında İnşa ve Münşeat Konusunda Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİGENEL TÜRK TARİHİDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Türk-Ermeni İlişkileri Konusunda Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİKLASİK ARKEOLOJİDOÇENT11Epigrafi Konusunda Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİOSMANLI MÜESSESELERİ VE MEDENİYETİPROFESÖR11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Osmanlı Haberleşme Tarihi Konusunda Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİTÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİPROFESÖR11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Ermeni Meselesi ve Adnan Menderes Konularında Çalışmaları Olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİYENİ TÜRK DİLİDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Eski Anadolu Türkçesi Üzerine Çalışmaları Olmak.
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİDOĞUM-KADIN SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİPROFESÖR11Hemşirelik Alanında Doçent Unvanı Almış Olmak. Doğal Aile Planlaması Konusunda Çalışmaları Olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİGIDA MÜHENDİSLİĞİDOÇENT21İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Gıda Teknolojisi Konusunda Çalışması Olmak.
NAZİLLİ İKTİSADİ VE
İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İKTİSAT TEORİSİDOÇENT11Makro İktisat Alanında Doçent Unvanı Almış Olmak. Para-Banka Alanında Çalışmaları Olmak.
NAZİLLİ İKTİSADİ VE
İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İŞ HUKUKU VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKUPROFESÖR11Sosyal Politika Alanında Doçent Unvanı Almış Olmak. Sağlık Politikaları veya Sosyal Haklar Konularında Çalışmaları Olmak.
SÖKE İŞLETME FAKÜLTESİULUSLARARASI TİCARET VE İŞLETMECİLİĞİPROFESÖR11Turizm İşletmelerinde Maliyet Kontrol Yöntemleri Konusunda Çalışmaları Olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİSPOR YÖNETİCİLİĞİDOÇENT31Futbol Menajerliği Konusunda Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYONDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Bölgesel Anestezi ve Doppler Ultrasonografi Konusunda Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİFİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYONDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Romatoid Artrit ve Ozon Uygulamaları Konusunda Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİFİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYONDOÇENT31İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Romatoid Artrit ve Serabral Palsi Konusunda Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİFİZYOLOJİPROFESÖR11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Deneysel Hipotiroidizm Modellerinde Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİGENEL CERRAHİDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Laparoskopik Kolorektal Cerrahi Alanında Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİİÇ HASTALIKLARI
(İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları)
DOÇENT11İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Alanında Doçent Unvanı Almış Olmak. Omalizumab Tedavisi Konusunda Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİKADIN HASTALIKLARI VE DOĞUMDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. İnfertilite ve Gestasyonel Diyabet Konusunda Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİRADYOLOJİDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. İlaç Salınımlı Balon Kullanımı Konusunda Çalışmaları Olmak.
TIP FAKÜLTESİRUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIPROFESÖR11Uzmanlığını Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Alanında Yapmış Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİHAYVAN BESLEME VE
BESLENME HASTALIKLARI
DR.ÖĞR.ÜYESİ11Küçükbaş Hayvanlarda Sindirim Denemeleri Konusunda Çalışmaları Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİVETERİNERLİK ANATOMİSİDR.ÖĞR.ÜYESİ11Köpeklerde Femurun Geometrik, Biyomekanik Özellikleri Konusunda Çalışmaları Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİVETERİNERLİK BİYOKİMYASIDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Parazit Glikoproteinleri Konusunda Çalışmalar Yapmış Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİVETERİNERLİK CERRAHİSİDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Hayvanlarda Ayak Hastalıkları Konularında Çalışmaları Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİVETERİNERLİK HEKİMLİĞİ TARİHİ VE
DEONTOLOJİ
DR.ÖĞR.ÜYESİ11Veteriner Fakültelerinin Gelişim Tarihi ve Hayvancılığa Katkısı Konularında Çalışmaları Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİVETERİNERLİK MİKROBİYOLOJİSİDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Develerde Mikrobiyolojik Çalışmalarda Bulunmuş Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİVETERİNERLİK MİKROBİYOLOJİSİDOÇENT11İlgili Alanda Doçent Unvanı Almış Olmak. Sığır-Buzağı İshalleri Konusunda Çalışmaları Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİVETERİNERLİK PARAZİTOLOJİSİPROFESÖR11Deve Helmintleri Konusunda Çalışmaları Olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİVETERİNERLİK PARAZİTOLOJİSİDR.ÖĞR.ÜYESİ11Theileria Annulata Üzerine Direnç Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİHAYVAN YETİŞTİRMEDOÇENT31Arı ve İpekböceği Konusunda Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİBİYOMETRİ VE GENETİKDOÇENT11Hayvansal Biyoteknoloji ve Hayvancılıkta Babalık Testleri Konusunda Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİPEYZAJ PLANLAMADOÇENT21Korunan Alanlarda Rekreasyonel Taşıma Kapasitesi ve Ziyaretçi Yönetimi Konularında Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİSÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRME VE ISLAHIPROFESÖR11Süs Bitkileri ve Kesme Çiçekler Konusunda Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİTARIM İŞLETMECİLİĞİPROFESÖR11Kırsal Kalkınma Konusunda Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİTOPRAK VERİMLİLİĞİ VE BİTKİ BESLEMEDOÇENT11Zeytin Karasuyu Konusunda Çalışmaları Olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİTARIMSAL ENERJİ SİSTEMLERİDR.ÖĞR.ÜYESİ11Elektrostatik Yükleme ve Depolama Konusunda Çalışmaları Olmak.

 

İlanın detayları ise şu şekilde :

 

T.C.
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN 22/04/2019 TARİHİNDE RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN İLAN METNİMİZ

(SON BAŞVURU TARİHİ 06/05/2019 MESAİ BİTİMİ)

2 Kasım 2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” kapsamında, Üniversitemiz çeşitli birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanmalarda aranan Değerlendirme Ölçütleri ve Puanlama Yönergesine göre aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır. İlgililerin 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.
Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren on beş gün olup başvurular şahsen yapılacak, posta ile yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Başvuracak Adaylardan;
1- Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvuracakları anabilim dallarını belirten dilekçesinin (Personel Dairesi Başkanlığının web sayfasında bulunan matbu formatta), güncel özgeçmişinin, nüfus cüzdanı fotokopisinin, lisans-yüksek lisans-doktora diplomalarının ve doçentlik belgesinin, ilgili birim amiri tarafından onaylı örneklerini, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme puan bildirim formunun (İnternet sitemizde yer almaktadır.) elden teslim edilmesini bunlara ek olmak üzere bilimsel yayınlarını (yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterilir), kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflarını, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan bilgi ve belgelerini içeren 1 (bir) takım dosya ve 6 (altı) adet salt okunur ve içerikleri pdf formatında olan CD/DVD ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
2- Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvuracakları anabilim dallarını belirten dilekçesinin (Personel Dairesi Başkanlığının web sayfasında bulunan matbu formatta), güncel özgeçmişinin, nüfus cüzdanı fotokopisinin, lisans-yüksek lisans-doktora diplomalarının ve doçentlik belgesinin ilgili birim amiri tarafından onaylı örneklerini, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme puan bildirim formunun (İnternet sitemizde yer almaktadır) elden teslim edilmesini bunlara ek olmak üzere yayın listelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 1 (bir) takım dosya ve 4 (dört) adet salt okunur ve içerikleri pdf formatında olan CD/DVD ile Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
3- Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların başvurdukları anabilim dallarını belirten dilekçesini (Personel Dairesi Başkanlığının web sayfasında bulunan matbu formatta), güncel özgeçmişini, nüfus cüzdanı suretini, iki adet fotoğraf ve lisans-yüksek lisans-doktora diplomalarının ilgili birim amiri tarafından onaylı örneklerini, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme puan bildirim formunu (İnternet sitemizde yer almaktadır), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan bilgi ve belgelerini içeren 1 (bir) takım dosya ve 4 (dört) adet salt okunur ve içerikleri pdf formatında olan CD/DVD ile birlikte, başvurdukları Fakülte Dekanlığına;
Teslim edeceklerdir.

NOTLAR:
* İlan ve kadroya atanma şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
*Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.
* 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’un Ek 38 inci Maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
*Adayların istenen şartları taşımadığı, belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilenlerin tüm işlemleri iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

*İdare gerekli gördüğü takdirde “İlanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.

 

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.