Akademik Personel | 27 Ocak 2021, Çarşamba

Avustralya Murdoch Üniversitesi Doktora Bursları

17 Nisan 2014
Avustralya Murdoch Üniversitesi Doktora Bursları
       

Avustralya Murdoch Üniversitesi’nde Çeşitli Alanlarda Doktora Bursları Bulunmaktadır. Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2014

 

Murdoch Üniversitesi 22.000 den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan, Perth kentinde bulunan bir Avustralya üniversitesidir. Murdoch Üniversitesi’nde 90 farklı ülkeden toplamda 2000 kişi çalışmaktadır. Bu çok kültürlü yapı; dünyayı, kültürleri keşfetmek ve farklılaşmak isteyen kişiler için uygun bir araştırma ortamı sunmaktadır.

Ayrıca, Murdoch Üniversitesi Avustralya’nın sayılı araştırma enstitülerine de ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin vermiş olduğu doktora bursları arasında “Eğitim Doktorası da” (Doctor of Education) bulunmaktadır.
 

 

Bursun Kapsamı

– Murdoch Üniversitesi doktora bursu eğitim ve yaşam giderlerinin tümünü kapsamaktadır.

– Bursun süresi 3 sene olup gerekli görülen durumlarda 6 ay ilave burs verilecektir. Doktora bursu, yaşam giderlerini karşılamak üzere yıllık 25.392 Avustralya Doları’nın yanı sıra, sağlık sigortasını ve eğitim harç giderlerini karşılamaktadır.

– Sağlık sigortası, bursiyerin dışında varsa eşi ve çocuklarını da kapsamaktadır.

– Burs, Avustralya’ya taşınma ve yolculuk masraflarını karşılamamaktadır. Buna karşın, masrafların beyan edilmesi durumunda masraflar belirli bir oranda karşılanacaktır.

– Bursiyerlerin, doktora eğitimleri sürecince kongrelere katılım giderleri (1 kez olmak koşuluyla) ücretsiz olarak karşılanacaktır. Ayrıca, doktora tez aşamasında araştırma maksatlı ödenek de bulunmaktadır.

Başvuru Kriterleri

Başvurular için akademik özgeçmişin başarılı olması gerekmektedir.

Akademik yetkinlikler için daha fazla bilgi almak ve başvurunuzu gerçekleştirmek için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Nasıl Başvurabilirim?

Başvuru Koşulları Nelerdir?

 

Düzenleyen: Akademikpersonel.org

       

Kolay Hobiler