Akademik Personel | 19 Haziran 2021, Cumartesi

Avrasya Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

9 Mayıs 2017
Avrasya Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Avrasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerinde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanun ve ilgili Yönetmelik Esasları ile Devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz aylık yönünden “4857 sayılı İş Kanunu” hükümlerine tabi olarak öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuruda Gerekli Belgeler;

Profesörler: 2547 Sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak ve başvurdukları bölümü belirten dilekçeleri, ekinde son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, yayınlarını kapsayan 6 (altı) takım dosya ve yayın listesi vereceklerdir.

Doçentler: Üniversitelerarası Kurulun Doçentlik başvuruları için uygulamaya koyduğu asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak koşulu ile başvurdukları bölümü belirten dilekçe, özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, nüfus cüzdan örneği ile 2 (iki) adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosya ve yayın listesi vereceklerdir.

Yardımcı Doçentler: 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, başvurdukları kadroyu ve yabancı dilini belirten dilekçe, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile varsa ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4 (dört) takım halinde vereceklerdir. Yabancı dil sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir. Başvurular bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, Avrasya Üniversitesi Personel Müdürlüğüne şahsen veya posta ile yapılacaktır. İlgililere duyurulur.

 

Fakülte-Bölüm Kadro Unvanı-Adedi Aranan Nitelik
Prof. Doç. Yrd. Doç.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Çocuk Gelişimi 1 1 2 Doktorasını Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği ya da Genel Cerrahi alanında yapmış olmak.
Spor Bilimleri 1 1 1 Antrenman Bilimi alanında doktorasını tamamlamış olmak.
Sosyal Hizmet 1 1 3 Sosyoloji ya da Sosyal Hizmetler alanında doktorasını tamamlamış olmak.
Beslenme ve Diyetetik 1 1 3 Beslenme ve Diyetetik, alanında doktorasını tamamlamış olmak.
Ebelik 1 1 2 Doktorasını Ebelik, Kadın-Doğum Hastalıkları Hemşireliği ya da Uzmanlığını Anestezi ve Rehabilitasyon alanında yapmış olmak.
Sağlık Yönetimi 1 1 1 Sağlık Yönetimi alanında doktora yapmış, en az bir yıl mesleki tecrübesi olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Psikoloji 1 1 1 Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji, Sağlık Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Klinik Psikoloji alanlarından birinde doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak.
Biyokimya 1 1 1 Biyokimya anabilim dalında çalışmaları olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı 1 1 1 Türk Dili ve Edebiyatı, Eski Türk Dili alanlarından birinde doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak.
İngiliz Dili ve Edebiyatı 1 1 1 İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyatı veya Batı dilleri alanlarından birinde doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İşletme 1 1 1 İşletme veya Hukuk alanında doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak.
Maliye 1 1 1 Maliye alanında doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak..
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik 2 2 2 Uluslararası Ticaret veya Uluslararası İşletmecilik alanında doktora yapmış veya eserler vermiş veya bu alanda eserler vermiş olmak.
Uluslararası Finans ve Bankacılık 1 1 1 Bankacılık ve Finans alanında doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 1 1 1 Siyaset Bilim ve Kamu Yönetimi veya Hukuk alanında doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak.
Uluslararası İlişkiler 1 1 1 Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ
Bilgisayar Mühendisliği 1 1 1 Veri Tabanı, Bilgisayar Ağları, Sistem programlama, JAVA Programlama ve mobil Uygulamalar alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Gıda Mühendisliği 1 1 1 Et teknolojisi, Meyve Sebze Teknolojisi, Süt teknolojisi veya Yağ Teknolojisi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Harita Mühendisliği 1 1 1 Harita Mühendisliği, Uzaktan Algılama, Fotogrametri, Matematik Jeodezi ana bilim dallarında çalışmalar yapmış olmak.
UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU
Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1 1 3 Üniversitelerin Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği veya Gıda Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları dalında doktora yapmış olmak.
Gümrük İşletme 1 1 2 Vergi, Gümrük, Lojistik Alanlarında doktora yapmış veya Vergi, Dış Ticaret, Gümrük Veya Hukuk Alanlarında eserler vermiş olmak.

Başvuru Adresi: Avrasya Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı, Adnan Kahveci Mah. Rize Cad. No: 226 Pelitli/Trabzon Tel: +90 462 334 64 44-45-47 [email protected]

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

Kolay Hobiler