Akademik Personel | 21 Haziran 2021, Pazartesi

Avcı: Öğretmen Atamaları Düzenlemesi 28 Ağustos’ta Yapılabilir

18 Ağustos 2014
Avcı: Öğretmen Atamaları Düzenlemesi 28 Ağustos’ta Yapılabilir
       

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis’in 28 Ağustos’ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir” dedi.

Bakan Avcı, Ağustos ayında yapılması planlanan öğretmen atamalarına ilişkin bu konuda takvimin aksamaması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

Bakan Avcı, şöyle konuştu:

“Öğretmen atamalarına yönelik takvimin planlandığı şekilde yürümesi, yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis’in 28 Ağustos’ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir. Muhalefet partilerinin de bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerini umuyorum.”

Grup Başkanvekili partilerin anlaşmaya vardığını açıkladı

Öte yandan Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 40 bin öğretmen atamasıyla ilgili yasal düzenleme konusunda CHP ve MHP grup başkanvekilleriyle daha önce anlaşmaya vardıklarını söyledi. Meclis’in 28 Ağustos’ta özel gündemle toplandığında bu konuyu çözeceklerini bildirdi.

Ünal, 40 bin öğretmen atanmasına yönelik yasal düzenlemenin ne zaman yapılacağı ile ilgili soruya “Meclis’i kapatıyoruz ama Ağustos içinde öğretmen atamalarıyla ilgili konunun düzenlenmesi gerekiyor” diyerek, diğer partilerle görüştüklerini söyledi.

Mahir Ünal, Meclis’in kapandığı gün CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile görüştüklerini bildirerek, Meclis’in 28 Ağustos’ta özel gündemle toplandığında, bu konuyu çözmek için mutabakat oluşturduklarını söyledi.

Ünal, “CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, destek veririz diye açıklama yapmış. Orada arkadaşlar hemen bir pozisyon alıyorlar. Biz zaten bunu yapıyoruz. Hem torba kanun tasarısında hem de bununla ilgili bir teklif var. Dolayısıyla biz bunu 28’inde zaten çözeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet
 

 

       

Kolay Hobiler