Slayt Haber

Astroloji İlk Kez “Akademikleşiyor”

Aydın Üniversitesi astroloji akademisinde dersler başlıyor. 3 aylık programın kayıtları şimdiden doldu.

 

İSTANBUL Aydın Üniversitesi Astroloji Akademisi programı açıyor. 26 Mart’ta ilk dersin verileceği program kapsamında astroloji teknikleri, yıldız haritası oluşturulması ve uygulamalı eğitim bulunuyor. Türkiye’de ilk olan programın amacını
eğitmenlerden astrolog Devrim Yılmazer, “Medeniyet tarihinde büyük öneme sahip olan astroloji bilimini Türk insanına tanıtmak istiyoruz” sözleriyle açıkladı. Astroloji akademisinin büyük ilgi gördüğünü dile getiren İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Eğitim Koordinatörü Olcay Çetinkaya da, “3 ay sürecek program için 45 saatlik bir ders programı oluşturduk. Ücreti 750 TL, 15 kişilik kontenjanımız doldu. Eğitimini tamamlayanlara YÖK onaylı sertifika vereceğiz” diye konuştu.

‘FALCILIKLA KARIŞTIRILIYOR’ 
25 yıldır astroloji üzerinde çalışmalar yürüten İletişim bilimci ve astrolog Yılmazer programla ilgili şunları söyledi: Astroloji pozitif bilimler gözünden bakıldığında bilim değilmiş gibi algılanıyor. Ancak bu bakışla felsefe ya da ilahiyat da bilim değil. Türkiye’de astroloji denildiğinde akla hemen falcılık geliyor. Falcılar hisleriyle açıklamaya yapmaya çalışırlar ve bilimin aksine geleceği kesin hatlarla belirlediklerini iddia ederler. Astroloji ise yüzyıllardır var olan ve tamamen matematiksel denklemlerle açıklanan bir bilim…

SİYASİLERİN İLGİSİ BÜYÜK
AKADEMİDEN mezun olanların eğitmenlik yapabileceğini anlatan astrolog Devrim Yılmazer, şunları söyledi: Hemen her alanda danışmanlık hizmeti de veriyorlar. Örneğin bir şirketin kuruluşu için hangi tarihin daha doğru olacağını ya da iki seçeneğe sahip bir kişi için hangi seçeneğin şans getireceğini yıldız haritaları sayesinde söyleyebiliyorlar. En çok siyasette talep var. Dünyada birçok devlet başkanı her zaman kendisiyle çalışan sabit astrologlara sahip. Örneğin eski İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher böyle bir liderdi.

Kaynak: Akşam

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. üniversitelerdeki her bölüm bilimle alakalı değil, ha ayrıca astroloji olsa olsa bilimlerin bilimi olur ve tek başına en az 3-5 bölüme denk gelir.

    1. ek olarak bu rezillikse rezil rezil astroloji eğitimi veren ve bunun işini yapan bir sürü yabancı ülke var. bence böyle güzel rezil olunur.

  2. bilimi bu noktaya getirirlerse çok yazık ederler. bir üniversiteye yakışmaz böyle bir eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu