Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

23 Şubat 2016
Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
       

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Profesör kadrosuna başvuracak adaylar; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 6 adet fotoğraf, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi [Belgeler noter onaylı gönderilecektir.] ), doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserlerinin açıkça belirtildiği yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosya;

blank Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları

Doçent, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, askerlik belgesi, sağlık raporu, Doçentlik Belgesi (Doçent adaylarından istenmektedir.), öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi [Belgeler noter onaylı gönderilecektir.]), yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya; eklenerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığı’na başvuracaklardır. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Yurt dışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir.

Duyurulur.

Tel: 0 478 211 75 19

BİRİMİ BÖLÜM / ANABİLİM DALI UNVANI DER. AD. AÇIKLAMA
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Tarih / Ortaçağ Tarihi Prof. 1 1 Hısnıkeyf Artukluları üzerine doktora yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları / Siyer-i Nebi ve İslam Tarihi Prof. 1 1
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sağlık Yönetimi Prof. 1 1
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sağlık Yönetimi Prof. 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi / Siyaset ve Sosyal Bilimler Doç. 1 1
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Halk Bilimi Doç. 1 1 Karşılaştırmalı Folklor üzerine doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Halk Bilimi Yrd. Doç. 4 1 Altay Destanları konusunda doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Halk Bilimi Yrd. Doç. 4 1 Kuzeydoğu Anadolu Masalları konusunda doktora yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Yrd. Doç. 4 1
Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Yrd. Doç. 5 1
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sağlık Yönetimi Yrd. Doç. 4 1
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sağlık Yönetimi Yrd. Doç. 4 1
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sağlık Yönetimi Yrd. Doç. 5 1
Posof Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler / İlk ve Acil Yardım Yrd. Doç. 4 1
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Tarih / Yakınçağ Tarihi Yrd. Doç. 5 1 Türkistan’da Bağımsızlık Mücadelesi üzerine doktora yapmış olmak.
       

Kolay Hobiler