Akademik Personel | 24 Mayıs 2019, Cuma

Ardahan Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

23 Aralık 2018
Ardahan Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak
       

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür.

PROFESÖR kadrosuna müracaat edecek adaylar; başvurdukları birim, bölüm, anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik belgesi, iki adet fotoğraf, noter tarafından onaylanmış öğrenim belgeleri ( lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi) ve Yurt dışında alınan diplomalara YÖK Başkanlığınca verilen denklik belgesi, yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarım kapsayan eserlerden oluşan 6 (altı) takım dosyayı ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.

DOÇENT kadrosuna müracaat edecek adaylar; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet fotoğraf, askerlik belgesi, noter tarafından onaylanmış öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi),Yurt dışından alınan diplomalara Y.Ö.K. Başkanlığınca verilen denklik belgesi ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrosuna müracaat edecek adaylar; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine: özgeçmiş, nüfus cüzdan fotokopisi, iki adet fotoğraf, askerlik belgesi, noter tarafından onaylanmış öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora belgesi) (Yurt dışında alınan diplomalara Y.Ö.K. Başkanlığınca verilen denklik belgesi), yayın listesi, yabancı dil belgesi, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan dört takım dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına/Yüksekokul Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.

Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi vermeleri gerekmektedir.

Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir.

Telf.: 0478 211 75 19

 

Birimi Bölüm / Anabilim Dalı Unvanı Drc Adet Açıklama
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ABD Profesör 1 1 Azerbaycan Edebiyatı ve Gürcü Edebiyatı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik

Fakültesi

Elektrik-Elektronik

Müh.Bölü./Elektronik

ABD

Profesör 1 1 Devreler ve sistemler alanında çalışmalar yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü/ Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ABD Doçent 1 1 Eğitim programları ve öğretim alanında doçentlik almış olmak.
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sağlık Yönetimi Bölümü/ Sağlık Yönetimi ABD Doçent 1 1 Doktora sonrası Genotoksisite ve Polimorfizm konularında çalışmalar yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü/ İngiliz Dili ve Edebiyatı ABD Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Batı Dilleri ve Edebiyatları alanında doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü/ Türk İslam Sanatları ABD Dr. Öğr.

Üyesi

4 1 Kitabe Okuma ve Numizmatik alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü/ Fiziki Coğrafya ABD Dr. Öğr.

Üyesi

4 1 Fiziki coğrafya alanında doktora yapmış olmak.
Nihat Delibalta Göle MYO Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü/ Laborant ve Veteriner Sağlık Pr. Dr. Öğr.

Üyesi

4 1 Farmakoloji ve toksikoloji alanında doktora yapmış olmak.
Nihat Delibalta Göle MYO Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü/ Laborant ve Veteriner Sağlık Pr. Dr. Öğr.

Üyesi

4 1 Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak.
Turizm

İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O

Turizm İşletmeciliği Bölümü Dr. Öğr.

Üyesi

4 1 Turizm işletmeciliği anabilim dalında doktora yapmış olmak.

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

BENZER HABERLER