Akademik Personel | 22 Mayıs 2018, Salı

AppStore ve iTunes Çöktü

13 Mart 2015
AppStore ve iTunes Çöktü
       

Apple’ın çevrimiçi mağazaları AppStore ve iTunes, dünya genelinde saatlerdir kullanılamıyor. ABD başta olmak üzere en az 44 ülkede hizmetler kullanılamazken, Türkiye’de de sorun yaşanıyor.

Apple’ın çevrimiçi mağazaları AppStore ve iTunes, dünya genelinde saatlerdir kullanılamıyor. Apple, destek sayfasından yaptığı bildirimde AppStore, iTunes Store, Mac App Store ve iBooks Store’un kullanılamadığını doğruladı.

Apple’ın çevrimiçi hizmetlerinde birkaç saattir yaşanan erişim sıkıntısı halen tam olarak düzelmiş değil. Ara sıra erişime açılan ve tekrar kapanan AppStore’larda ABD başta olmak üzere birçok ülkede işlem yapılamıyor, ürün satın alınamıyor.

The Next Web sitesinde yer alan bilgiye göre, en az 44 ülkede AppStore ve iTunes düzgün çalışmıyor. Sayfanın belirttiği listede yer almasa da, Türkiye’de hizmetler kullanımıyor.

Apple destek sayfası, en son güncellemede AppStore, iTunes Store, Mac App Store ve iBooks Store hizmetlerinin kullanılamadığını belirtti. Uyarıda, söz konusu hizmetlerin ‘tüm kullanıcılar’ tarafından kullanılamadığı ifadesi yer aldı.

Şirket, sorunun kaynağı hakkında ise bilgi vermedi.

Kaynak: Al Jazeera

       

BENZER HABERLER