Akademik Personel | 19 Aralık 2020, Cumartesi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Yenileme Başladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Yenileme Başladı
       

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Yenileme Başladı.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakülteleri öğrencilerinin 2019-2020 akademik yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakülteleri öğrencileri için ders seçimi ve ödeme işlemlerinin son günü, 18 Ekim olarak açıklandı.

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 18 Ekim 2019 Cuma gününe kadar kayıt yeniletebilecek öğrenciler, ders seçim işlemlerini “http://aof.anadolu.edu.tr” web adresindeki “Kayıt Otomasyonu” bağlantısı “Kayıt Yenileme” linkinden yapabilecekler.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri, ders seçimi (ekle-sil) işlemlerini ödeme yapmadan önce gerçekleştirecek. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün olmayacak.

Ödeme bilgileri, ders seçimi öncesi bankaların veri tabanında yer almayacağı için öğrencilerin öncelikli olarak bu işlemlerini tamamlayıp ödeme bilgilerini oluşturmaları gerekiyor. Ödeme bilgileri, ders seçimi sayfasında ve bu işlem sonucu dökümü alınan “Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü” sayfasında görülebilecek.

Öğrenciler, ders seçimini yaptıktan sonra 2019-2020 öğretim yılı güz dönemi “Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı” ödemesini, 18 Ekim 2019 tarihine kadar kredi kartı/banka kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), mobil bankacılık veya internet bankacılığından gerçekleştirilebilecek.

Ayrıca, kayıt yenileme süresinin son günü olan 18 Ekim’de, provizyon işlemleri nedeniyle kredi kartıyla ödeme kabul edilmeyecek.

Öğrenciler, kayıt yenileme işlemlerinde yardımcı olması için hazırlanan “Kayıt Yenileme Kılavuzu” ile öğrenimleri süresince yararlanacakları öğrenci kılavuzuna “http://www.anadolu.edu.tr” adresindeki “Açıköğretim”, “Kılavuzlar” linkinden ulaşılabilecek.

18 Ekim’den sonra kayıt yenileme yapılmayacağı ve mazeret kabul edilmeyeceği bildirildi.

       

Kolay Hobiler