Akademik Personel | 26 Nisan 2019, Cuma

Amerikan Notre Dame Üniversitesi’nde Burslu Yüksek Lisans

16 Eylül 2014
Amerikan Notre Dame Üniversitesi’nde Burslu Yüksek Lisans
       

Notre Dame Üniversitesi’nde Burslu Yüksek Lisans İmkanı İmkanı Türk Öğrenciler İçin Önemli Bir Fırsat

 

Amerika’da bulunan Notre Dame Üniversitesi Kroc Enstitüsü Uluslararası Barış Çalışmaları Master programı burslu öğrenciler alacaktır. Belirtilen Yüksek Lisans Programı; hükümet politikaları, politik değişim, organizasyon yönetimi, anlaşmazlıkların analizi ve çözümü konularında kendilerini yetiştirmek isteyen öğrenciler için önemli bir fırsat sunmakta.

2 Yıl Süren Yüksek Lisans Programı Neleri İçermekte

– Ders döneminde verilecek olan derslerin kapsamı şu şekilde: Barış ve adalet teorileri, Modern çatışma ve barış stratejileri, Hükümet politikası alanında kariyer imkanları, politik değişim, yönetim, ve çatışma analizi ve çözümü

– Amerika Birleşik Devletleri, Asya, Afrika, Latin Amerika, Ortadoğu’nun önde gelen organizasyonlarında 6 ay staj yapma fırsatı. – Adayların profesyonel becerilerinin gelişimi için –

– 100’den fazla ülkede çalışan mezunu olan Kroc Enstitüsü mezunlar derneğine dahil olmak ve önemli bağlantılar kurmak

– Profesyonel Gelişim Semineri – “Alınmış olunan dersleri pekiştirmek adına her öğrencinin alacağı ve iki sömestr süren bir seminer”– Profesyonel Gelişim Semineri öğrencilerin liderlik becerilerini geliştirmeyi, profesyonel başarı için kişilerin altyapısını güçlendirmeyi, mesleki geleceği planlama becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Kimler Başvurabilir

Amerika’daki bu yüksek lisans bursuna başvurma kriteri temel olarak şu şekildedir: Adayın başarılı bir akademik özgeçmişe ve/veya “barış/adalet” alanlarında “ücretli veya gönüllü iş deneyimine” sahip olması.

 

Bursun Kapsamı

Yüksek lisans bursu iki yıl boyunca sürecek olan eğitimsel giderlerin tamamını kapsamaktadır. Bu kapsamda, bursiyerlere kalma ve yaşam giderleri için de ayrıca maddi destek verilecektir. Kroc Enstitüsü’nün sahasını oluşturan Afrika, Asya, Kudüs, Latin Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak olan seyahatler ve konaklama masrafları da bursun kapsamı içerisindedir.

Bunun yanı sıra, konferans ve benzeri akademik veya profesyonel aktivitelerde bursiyerlere Kroc Enstitüsü tarafından “Profesyonel Gelişim Fonuna” başvurmaları koşuluyla maddi destek verilebilecektir.

 Tüm Diğer Burs Fırsatları

Son Başvuru Tarihi: 15 Aralık 2014

Başvuru koşuları ve başvurma süreci hakkında detaylı bilgi için BURAYI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Kurumsal Web Sayfasına BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

       

BENZER HABERLER