Akademik Personel | 22 Mayıs 2018, Salı

Amerikan Dil Okulları ve Üniversiteleri İstanbul’a Geliyor

Amerikan Dil Okulları ve Üniversiteleri İstanbul’a Geliyor
       

 Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke olan Amerika’daki dil okullarının ve üniversitelerin yetkilileri 11 Nisan’da İstanbul’da.

Amerika’daki yüksek eğitim alan yabancı öğrenci sayısı son 15 yılda %72 arttı. Türkiye’de de her 10 öğrenciden 4’ü Amerika’da okumak istiyor.

 Mezun.com Amerika’da eğitim almak isteyen öğrenciler için 11 Nisan’da Hilton’da ‘Amerika’da Eğitim Fuarı’ isimli etkinliği düzenleyerek, üniversite yetkililerinden bire bir bilgi alma imkanı sunuyor.

IIE’nin OPENDOORS raporuna göre; Amerika’da yüksek eğitim alan yabancı öğrenci sayısı son 15 yılda %72 arttı. Aynı dönemde Amerika’daki Çinli öğrencilerin sayısı 5 kat, Hintli öğrenciler 2.5 kat, Vietnamlılar 7.5 kat, Suudi Arabistanlılar ise 10 kat arttı.

2013-14 döneminde Amerika’da yüksek eğitim alan yabancı öğrenci sayısı bir önceki döneme göre ise 66.408 (%8)  artarak 886.052’ye yükseldi.  Bu artışın %73’ünü Çinli ve Suudi Arabistanlı öğrenciler, %18’ini ise Hintli, Brezilyalı, İranlı ve Kuveytli öğrenciler oluşturdu.

Bir önceki seneye göre en büyük artışı gösteren ülkeler Kuveyt, Brezilya ve Suudi Arabistan oldu. Bunun en büyük sebebi ise bu ülke hükümetlerinin uluslararası eğitim için ciddi boyutta burs bütçeleri ayırmış olması.

TÜRK ÖĞRENCİLERİNİN HAYALİ AMERİKA

Mezun.com’un yaptığı piyasa araştırmasına göre Türkiye’deki her 10 öğrenciden 4’ ünün hayalinde Amerika’da okumak yatıyor. Amerika’ ya öğrenci gönderen ülkeler sıralamasında Türkiye 15 yıldır ilk 15’de yer alıyor ve Amerika’ da yüksek eğitim gören Türk öğrencilerin %64’ u Master programlarında %36’sı ise lisans programlarında okuyor.

Amerikan Dil Okulu ve Üniversite Yetkilileri ile Yüzyüze Görüşme Fırsatı

Yurt dışında eğitim ve yaşam konusunda bilgi veren Mezun.com, 11 Nisan’da Harbiye Hilton’da düzenleyeceği etkinlikle Amerika’daki Dil Okulları ve Üniversite Yetkilileri ile Türk öğrencilerini buluşturuyor. Dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyenler öğrenciler için fırsat niteliği taşıyan ‘Amerika’da Eğitim Fuarı’ etkinliğine giriş ise ücretsiz. Katılmak isteyen öğrencilerin www.amerikadaegitimfuari.com linkinden kayıt yaptırmaları gerekiyor.

13:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinliğe katılan öğrenciler Amerikan dil okulu ve üniversite yetkilileriyle bire bir görüşme şansı yanında IPAD’ler ve Amerika’ya gidiş-dönüş uçak biletleri ve yüzbinlerce dolarlık burs kazanma fırsatı da yakalayacaklar.

Eğitim Fuarına Katılan Üniversitelerin listesi için www.amerikadaegitimfuari.com web sitesini ziyaret edebiliriz.

Mezun.com hakkında: 1999 yılından bu yana eğitim sektöründe hizmet veren Türkiye’ nin en büyük uluslararası eğitim platformudur. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, Kanada, İngiltere ve Avrupa ülkelerini de kapsayan bir çok farklı ülkenin eğitim sistemleri hakkında bilgileri, öğrenciler ve ilgililerle bu platform üzerinden paylaşmaktadır. 2014 yılı itibari ile bu ülkelerden toplam 800 okulun aktif tanıtımlarını,başta Türkiye olmak üzere 20 ye yakın ülkede gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin web tabanlı en büyük eğitim platformu olan Mezun.com, kar amacı gütmeden istisnasız tüm öğrencilerin yurtdışında eğitim ile ilgili ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmaları için eşit fırsatlar sunmaktadır. Sunulan hizmet ve danışmanlıklardan öğrenci ve ailelerinden hiçbir ücret talep edilmemektedir. Bu çerçevede iş modeli olarak alanında tektir. ABD Büyükelçiliği, ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, CGACC, British Council, Campus France, gibi önemli kuruluşlarla işbirliği yapmakta olan Mezun Group DEİK bünyesinde Eğitim Ekonomisi İş Konseyi’nin (EEİK) de çözüm ortağıdır. www.studyinturkey.org.tr’ sitesi bu amaçla hizmet vermektedir.

2012 yılından bu yana Türkiye’de okumak isteyen yabancı öğrencilere yönelik yepyeni bir platformu ‘www.gostudyinturkey.com’u hayata geçirmiştir. 

Daha detaylı bilgi için:

Optimum Brand

0212 274 07 74

Tuğçe Tabak

ttabak@optimumbrand.com

       

BENZER HABERLER