Akademik İlanlarAkan HaberGündem

Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23, 25 ve 26. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör ve Doçent kadrosuna başvurular, ilanın resmi gazete de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Personel Daire Başkanlığı’na, Yardımcı Doçent kadrolarına başvurular ise ilanın ulusal gazete de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde ilgili birime şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

1 – Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine 6 nüsha başvuru dosyası ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir.

2 – Doçent kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir. 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin b fırkasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. (Başvuru dilekçesine hangi dilden sınava girileceği belirtilecektir.)

4 – Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

5 – Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

6 – Yardımcı Doçent kadrosuna, Profesör ve Doçentler; Doçent kadrosuna Profesörler müracaat edemezler.

(İlanımıza http://www.amasya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.)

Dilekçe ve Ekleri

1 – Başvuru dilekçesi http://amasya.edu.tr/idari/personel-daire-baskanligi/formlar.aspx adresinden temin edilecektir.

2 – Fotoğraf (6 adet)

3 – Özgeçmiş

4 – Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Noter Onaylı) (Doçentlik Belgesi, Profesör ve Doçent kadrosuna başvuran adaylardan istenilmektedir.)

5 – Yayın listesi

6 – Kurum dışından başvuranlardan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi

7 – Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Kurum dışından başvuranlardan)

8 – Nüfus cüzdanı fotokopisi

Başvuru Dosyası

1 – Özgeçmiş

2 – Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Doçentlik Belgesi, Profesör ve Doçent kadrosuna başvuran adaylardan istenilmektedir.)

3 – Yayın Listesi

blank Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI / PROGRAM UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMALAR
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji ABD Profesör 1 1 Diz ve kalça artroplastisinde deneyimli olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi ABD Doçent 1 1 Yabancı dil öğretiminde teknoloji kullanımı üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göz Hastalıkları ABD Yardımcı Doçent 5 1 Psöriaziz de göz bulguları üzerine akademik çalışma yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji ve Reanimasyon ABD Yardımcı Doçent 4 1 Sürekli spinal anestezi ile ilgili akademik çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları ABD Yardımcı Doçent 4 1 Trakea ile ilgili deneysel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları ABD Yardımcı Doçent 4 1 Nazal poliplerde TLR gen expresyonu ve biyofilm çalışmaları yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji ABD Yardımcı Doçent 4 1 Kalp yetersizliği ile D vitamini eksikliği arasındaki ilişki hakkında akademik çalışma yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji ABD Yardımcı Doçent 3 1 Açlık ve tokluk trigliserid seviyelerine rosuvastatin tedavisinin etkisinin değerlendirilmesi, kadın ve erkeklerde ve hscrp seviyelerinde düşme miktarının tespiti üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Yardımcı Doçent 4 1 Osmanlı da Tıp terimleri üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Ebelik Yardımcı Doçent 4 1 Yoğun bakımda konfor üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Ebelik Yardımcı Doçent 3 1 Sağlık Yönetimi alanında yüksek lisans, Yaşam Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
Amasya Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Teknikleri Bilgisayar Programcılığı Prog. Yardımcı Doçent 5 1 Tümlenmiş ve yükseltilebilir kafesler üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. şartlara bak Allah aşkına TC kimliğini de yazsaydınız bari
    1-Açlık ve tokluk trigliserid seviyelerine rosuvastatin tedavisinin etkisinin değerlendirilmesi, kadın ve erkeklerde ve hscrp seviyelerinde düşme miktarının tespiti üzerine çalışmalar yapmış olmak.
    2- Kalp yetersizliği ile D vitamini eksikliği arasındaki ilişki hakkında akademik çalışma yapmış olmak.
    3- Yoğun bakımda konfor üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
    Ülkem! Ülkem!

  2. Bilgisayar Programcılığı Prog. “Tümlenmiş ve yükseltilebilir kafesler üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.” şartı e Allah aşkına bu açıklamalar hepsi belli kişilere açılmış ala olduğunu gösteriyor. Ama bu kadar saçmalamayın bilgisayarcı biri ne alakası var kafeslerle bu adam elektrikçi resmen ….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu