Akademik Personel | 19 Temmuz 2019, Cuma

Altınbaş Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

17 Ağustos 2017
Altınbaş Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Altınbaş Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre üniversitemizin akademik birimlerine öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvuru Koşulları:

 • Adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunundaki genel koşulları, 5772 sayılı Kanun uyarınca Altınbaş Üniversitesi tarafından belirlenen “Atama-Terfi Kriterleri’ni ve kadrolarının karşısında belirtilen özel koşulları karşılıyor olmaları gerekir.

Bütün Kadrolar için Gerekli Başvuru Belgeleri:

 • Başvuru dilekçesi;
 • YÖK formatında detaylı özgeçmiş ve yayın listesi; (Üniversitemiz web sayfası İnsan Kaynakları bölümündeki YÖK Formatındaki özgeçmişin doldurulması gerekmektedir.)
 • Lisans / Yüksek Lisans / Doktora diplomalarının/Doçentlik belgesinin noter tasdikli örneği;
 • Yurt dışından doktora alan adaylar için, YÖK denklik belgesinin aslı ya da noter tasdikli örneği;
 • YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi aslı veya noter tasdikli örneği;
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi;
 • 2 adet vesikalık fotoğraf;
 • SGK Hizmet Dökümü;
 • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştıkları kurumdan alacakları ayrıntılı hizmet belgelerini dosyalarında sunmaları zorunludur.

Profesör kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek, aşağıdaki adrese şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Profesör kadrolarına başvuranların yayın dosyalarındaki eserlerden biri “başlıca araştırma eseri” olarak belirtilmelidir.

Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazete’ de yayımlanma tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içinde yapılmayan veya eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi:

 • Başvurular, Altınbaş Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na (Mahmutbey Mah., Dilmenler Cad., Bağcılar, İstanbul) şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

 

Fakülte Bölüm Unvan Kadro Sayısı Özel Şart
İşletme Uluslararası Ticaret Yardımcı Doçent 1 İşletme alanında doktora yapmış olmak, Yönetim ve Organizasyon derslerini İngilizce olarak verebilmek.
Uluslararası Lojistik Yardımcı Doçent 1 Endüstri Mühendisliği ya da Yöneylem Araştırması (Operations Research) alanlarında çalışmaları olmak, Tedarik Zinciri ve Lojistik derslerini İngilizce olarak verebilmek.
Diş Hekimliği Klinik Bilimler Profesör Doktor 1 Ortodonti alanında uzmanlığını almış olmak, YDS Dental Lazerlerin Diş Hekimliği alanında kullanımı ile ilgili çalışmış olmak.
Yardımcı Doçent 1 Endodonti alanında uzmanlığını almış olmak.
Yardımcı Doçent 1 Restoratif Diş Tedavisi alanında uzmanlığını almış olmak.
Yardımcı Doçent 1 Çocuk Diş Hekimliği alanında uzmanlığını almış olmak.
Yardımcı Doçent 1 Protetik Diş Tedavisi alanında uzmanlığını almış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri İnşaat Mühendisliği Profesör Doktor 1 İnşaat Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak, Doçentlik uzmanlığını İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mimarlık Profesör Doktor 1 Mimarlık alanında doktora yapmış olmak, Doçentlik uzmanlığını Mimarlık alanında almış olmak.
Elektrik Mühendisliği Profesör Doktor 1 Elektrik, Elektrik – Elektronik, Elektronik ve Haberleşme lisans mezunu olmak ve Doktorasını ilgili alanlarda yapmış olmak.
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Sosyoloji Yardımcı Doçent 1 Yeni kurumsal kuramlar ve kriminal çalışmalar konularında uzmanlığı almış olmak.
Sosyal Bilimler Yardımcı Doçent 1 Tarih, Kültür Tarihi ya da Felsefe alanlarında Doktora yapmış olmak.
Sosyal Bilimler Yardımcı Doçent 1 Tarih alanında Doktora yapmış olmak.
Psikoloji Yardımcı Doçent 1 Sosyal Psikoloji, Bilişsel-Deneysel, Gelişim, Endüstri, Örgüt Psikolojisi, Klinik Psikoloji alanlarında Doktora yapmış olmak.
Psikoloji Profesör Doktor 1 Psikiyatri alanlarında uzmanlaşmış olmak.
Uluslararası İlişkiler Yardımcı Doçent 1 Uluslararası İlişkiler Teorileri ve Dış Politika Analizi alanlarında uzmanlaşmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yönetim Bilişim Sistemleri Doçent Doktor 1 Risk Analizi alanında araştırma, yayın ve proje yapmış olmak.
Yönetim Bilişim Sistemleri Profesör Doktor 1 Yönetim ve Organizasyon alanında araştırma, yayın ve proje yapmış olmak.
Güzel Sanatlar ve Tasarım İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Yardımcı Doçent 1 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanında Yüksek Lisans mezunu olmak ve İç Mimarlık alanında Doktora mezunu olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

BENZER HABERLER