Akademik Personel | 03 Temmuz 2020, Cuma

Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve Direkt Bağlanma

Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve Direkt Bağlanma
       

Akbank müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanma işlemi için, bankanın telefon bankacılığı hizmet numarası olan 444 25 25 numarasını tuşladıktan sonra ilk olarak “4” tuşuna akabinde “2” tuşuna basarak, vakit kaybetmeden Akbank müşteri hizmetleri bağlantısını kurabilirsiniz. Türkiye’nin bankacılık sektöründe en çok tercih edilen ve milyonlarca bireysel ile ticari müşterisi bulunan Akbank, telefon bankacılığı hizmetleri ile de müşterilerine memnuniyet sağlamaya devam etmektedir. Bankacılık işlemleri için hızlı bir şekilde Akbank müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlamak isteyen Akbank müşterileri, telefon bankacılığı hizmetini kullanarak aradıkları kaliteli hizmet sayesinde bankacılık işlemlerini tamamlayabilmektedir. Akbank müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra telefonda müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanmayı beklemek istemeyen ve zamandan tasarruf ederek işlemlerini pratik bir şekilde tamamlamayı hedefleyen müşteriler, müşteri hizmetleri temsilcisine direkt bağlanma kısa yolunu kullanabilirler.

Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Akbank müşteri hizmetleri temsilcisi telefon numarası sayesinde pek çok bankacılık işlemleri, herhangi bir banka şubesine gitme gereği olmadan sadece telefon aracılığıyla hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Akbank’ın bireysel ve ticari müşterilerine sunduğu bu avantajdan yararlanmak isteyenler için Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası bilgileri aşağıdaki gibidir:

 • Akbank telefon bankacılığı hizmeti telefon numarası 444 25 25
 • Akbank çağrı merkezi müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 25 25

Her iki numara da Akbank müşterilerinin bankacılık işlemlerinde destek alacakları müşteri temsilcilerine bağlanmalarını sağlamaktadır. Bu yüzden Akbank müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak isteyen banka müşterileri, bu iki numaradan dilediği ile telefon bankacılığı hizmetlerini başlatabilirler.

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Numarası

Akbank müşteri hizmetleri temsilcisine direkt bağlanma numarası ile bankacılık işlemlerinde zamandan tasarruf edebilirsiniz. 2020 yılında Akbank müşterileri şu adımları sırasıyla uygulayarak bankacılık işlemleri için müşteri temsilcilerine telefon üzerinden çok hızlı bir şekilde bağlanabilme imkanına sahip olmaktadır. Hemen hemen bütün çağrı merkezlerinde olduğu gibi bankaların sahip olduğu çağrı merkezi hizmetleri de yoğun bir şekilde talep gördüğü için yetkili müşteri hizmetlerine bağlanmak biraz zaman alabilmektedir.

Akbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25 ya da çağrı merkezi numarası olan 0850 222 25 25 numaralarından herhangi birini aradıktan sonra müşteri hizmetleri temsilcisine direkt olarak bağlanmak ve vakit kaybetmemek için şu işlemleri yerine getirmeniz tavsiye edilmektedir:

 • Sesli yanıt sistemi, size hangi bankacılık işlemi için hangi numarayı tuşlamanız gerektiğini söylemeye başladığı sırada beklemeden telefonunuzdan direkt olarak “4” tuşuna basabilirsiniz.
 • İkinci menüye geçtikten sonra sekreter menü numaralarını sayarken hızlı bir şekilde “2” tuşuna basabilirsiniz.
 • Bu işlemlerden sonra “0” tuşuna peş peşe iki kere basarak müşteri temsilcisine bağlantı kurabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetlerine Hızlı Bağlanma

Akbank müşteri temsilcisine en hızlı bağlanma yöntemi şu işlemlerle gerçekleştirilebilmektedir:

 • Kayıt ve çalıntı işlemi için yapılması gerekenleri söyleyen sesli yanıt sisteminde daha sonra Akbank müşterisi olarak hangi işlemi yapmayı istediğiniz sorulacaktır.
 • Bu aşamada sesli yanıt sistemine “Bilgi Güncelleme” komutunu vererek ikinci menüye bağlanabilirsiniz.
 • Bu aşamada sizden Akbank müşteri numaranızı, T.C. kimlik numaranızı veya kredi kartı müşterisi iseniz kart numaranızdan herhangi birini girmeniz talep edilecektir.
 • Akbank müşterisi olarak sizden talep edilen numara bilgilerini hızlı bir şekilde girdikten sonraki aşamada ise kartınızın şifresini tuşlamanız talep edilecektir.
 • Bu bilgileri girip gerekli güvenlik doğrulamalarını tamamladıktan sonra doğrudan “9” tuşuna basarak da Akbank müşteri hizmetlerine hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Akbank Çağrı Merkezi Aramak Ücretli Mi?

Akbank çağrı merkezi arama ücreti, tüm bankalarda olduğu gibi belirli bir tarife üzerinden ücretlendirilmektedir. Ancak her banka müşterisinin görüşmeler için ödeyeceği tutar birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Çünkü Akbank tarafından çağrı merkezi ve telefon bankacılığı işlemlerindeki ücretlendirme politikası, müşterinin kullandığı operatör şirketinin belirlediği tarife ücretine göre değişiklik göstermektedir.

Genellikle GSM operatörler üzerinden sabit hatları arama tarife ücreti, banka çağrı merkezleri arama ücreti olarak da geçerli olmaktadır. Dolayısıyla kullandığınız GSM hattı üzerinden sabit hatları arama ücretiniz güncel olarak ne ise, bu tarife üzerinden ücretlendirilirsiniz. Ancak hediye konuşma süreniz bulunuyorsa Akbank müşteri hizmetlerini aradığınızda TL yerine bu hediye dakikalarınız üzerinden harcama yapabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetleri Sesli Yanıt Servisi

Akbank’ın müşteri hizmetlerinde uyguladığı sesli yanıt servisi, müşterilerin daha kaliteli ve memnuniyet odaklı telefon bankacılığı hizmetleri alabilmeleri için özel olarak kullanıma geçirilmiştir. Pek çok bankada bulunmayan sesli yanıt servisi sayesinde Akbank çağrı merkezleri ve telefon bankacılığı hizmetleri üzerinden birçok bankacılık işlemlerinizi zamandan tasarruf ederek hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank müşteri hizmetleri sesli yanıt servisi sayesinde yapmak istediğiniz işleme doğrudan yönlendirilebileceksiniz. Bu yüzden yapmak istediğiniz işlemin ne olduğuna karar verdikten sonra Akbank müşteri hizmetlerine bağlanmadan önce kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli numaraya ek olarak kartınızın şifresini bilmeniz gerekmektedir. Akbank telefon bankacılığı hizmetine bağlantı kurmak istediğinizde müşteri temsilcisine bağlanarak;

 • Kredi kartı işlemleri,
 • Banka hesap işlemleri,
 • Para transferi işlemleri,
 • Kayıp ve çalıntı işlemleri,
 • OGS ve HGS bakiye yükleme ve sorgulama işlemleri

gibi çok sayıda bankacılık işlemini yerine getirebilirsiniz. Bunun için Akbank müşteri hizmetleri numarası üzerinden temsilciye bağlanmanız yeterli olmaktadır.