Akademik BakışAkan Haber

Akademik Hayattan İlk İzlenimler

sinav-kaygisi-envanteri

 

 

 

Üniversiteye başladığım  yıl akademik hayata ilk adımımı atmış oldum. Liseden sonra girdiğim ortam bana hiç bilmediğim bir dünyanın kapılarını aralamıştı. Merak içinde çevremde olan biteni gözlemliyordum.O zamandan bu zamana kadar hayatımda köklü değişiklikler yaşadım.

Sizinle başımdan geçen ve çevremden gözlemlediğim yaşanmışlıkları  aktaracağım.

Akademik hayatın ilk yıllarından itibaren zorluklar başlar ve git gide bu yolda tek başınıza olduğunuzu fark ettiğinizde hayata farklı bir pencereden bakmaya başlarsınız. Bu yolda ilerlediğim her geçen gün bana o kadar çok şey katıyor ki daha önce yaşadıklarıma benzemeyen olaylara rastlıyorum. 

Şimdi gelin birlikte dertlerimizi,sıkıntılarımızı, problemlerimizi paylaşalım. Göreceksiniz içinden çıkamadığınız , gözünüzde büyüttüğünüz sorunlar nasıl da çözüme kavuşacak. 

Verilen emeklerin boşa gitmeyeceğine inanaraktan sizlere sevgilerimi gönderiyorum.

Görüşmek dileğiyle esen kalın.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. merhaba seda hanım. ben de akademik hayata adım attım ve 3 yıllık araştırma görevlisiyim. malesef halen başarıszlık ve suçluluk duygudurumunu atlatamadım. evet akademik hayatta şimdiden yalnız olduğumu gördüm. Şu bir gerçek ki eğer arkanızda sizi destekleyen bir hocanız varsa lisans mezunu olmasanız bile yükselmenize yardımcı olunuyor (bu iş için öncelikle önce bir lisans programına kayıt olunuyor tabi ki) malesef bu duruma her gün şahit oluyorum. asistan olmama rağmen hoca benimle çalışmak istemiyor. diğer hocalar ise zaten üniversiteye bile doğru düzgün uğramıyor. lafa gelince de mangalda kül bırakmıyorlar. şimdi bu durumda tezi yazıp gitmek düşüyor bana çünkü bu ortamda alınacak bir eğitim yok. kadromun olduğu yere gittiğimde nasıl olacak peki? evet orda tek başıma kalacağım ve bu durmda ne tavsiye edersiniz? belki bu yazdıklarım ironi gelecek bazılarına ama malesef durum bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu