GündemSlayt Haber

Akademik Forum 2014 Bu Yıl Galatasaray Üniversitesi’nde

TİDE, tüm dünyada “Farkındalık Ayı” olarak kutlanan mayıs ayı etkinlikleri kapsamında, 9 Mayıs 2014 Cuma günü Akademik Forum 2014’ü gerçekleştirecek.

Galatasaray Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı’nın (MÖDAV) destekleriyle düzenlenecek olan forum, tüm gün boyunca “Mesleki Mükemmelliğin Akademik Geleceği” teması altında akademisyenlerle iş dünyasının duayenlerini bir araya getirecek.

TİDE, dünya çapında 180 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA) Türkiye’deki temsilcisi olarak, tüm dünyada kutlanan “Farkındalık Ayı”na çeşitli etkinliklerle imza atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda 9 Mayıs 2014 Cuma günü “Akademik Forum 2014” gerçekleştirilecek. 2 yılda bir yapılan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Akademik Forum 2014’ün teması, “Mesleki Mükemmelliğin Akademik Geleceği; Araştırma, Eğitim, Kariyer” olarak belirlendi.

Galatasaray Üniversitesi’nin Ortaköy’deki yerleşkesinde, Aydın Doğan Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek olan forum, kayıtların alınmasının ardından saat 09:00’da açılış konuşmaları için Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga, MÖDAV Başkanı Prof. Dr. Münir Şakrak, TİDE Başkanı Gürdoğan Yurtsever ve TİDE Akademik İlişkiler Komitesi Başkanı Ali Kamil Uzun’un kürsüdeki yerlerini almasıyla başlayacak.

Akademisyenlerle Profesyoneller Birikimlerini Paylaşıyor…

Saat 09:30’da düzenlenecek ilk oturumda, “Geleceğin Yönetiminde Başarı Faktörleri” başlığı altında iş dünyasının profesyonelleri bir araya gelecek ve kurumlar için başarıya giden yolda olmazsa olmazları masaya yatıracak. İç denetim mesleğinin gelişimi üzerine çeşitli araştırmaların paylaşılacağı, dünyadan ve Türkiye’den örneklerle mesleğin daha üst noktalara ulaşmasına rehberlik edecek sunumların yapılacağı ikinci oturum, akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşecek ve konu, “İç Denetim Konusunda Dünya’da ve Türkiye’de Yapılan Araştırmaların Niteliği ve Mesleğin Gelişimine Katkıları” başlığı altında incelenecek.

Üniversitelerde İç Denetim Eğitimi

Mesleğin mükemmelliğe ulaşması konusunda eğitimin önemini vurgulamak amacıyla, üçüncü oturum yine dünyadaki örnekleri üzerinden ülkemizdeki üniversitelerde uygulanması gereken müfredatların değerlendirmesi üzerine yapılacak. “İç Denetim Eğitimi” bu oturumda enine boyuna tartışılmış olacak.

Kariyer Fırsatları

Katılımcı öğrenciler ve iç denetçiler için çok önem taşıyan bir başka konu “Denetimde Kariyer Fırsatları, İhtiyaçlar ve Beklentiler” başlığı altında dördüncü oturumda masaya yatırılacak. TİDE Akademik İlişkiler Komitesi Başkanı Ali Kamil Uzun’un başkanlığını yürüteceği oturumda, insan kaynakları alanında kariyer yapmış profesyoneller, deneyimlerini ve beklentilerini paylaşacak.

“İç Denetime Genç Bakış” Ödül Töreni

Akademik Forum 2014, kapanış bildirisinin okunmasının ardından “İç Denetime Genç Bakış” yarışmasının ödül törenine sahne olacak. 2013 yılında ilk kez düzenlenen bu yarışmada fotoğraf, karikatür, kompozisyon ve slogan dallarında katılan öğrencilerin eserleri jüri tarafından değerlendirilecek ve kazananların ödülleri, Akademik Forum 2014 etkinliği kapsamında sahiplerine verilecek.

Akademik Forum 2014 Kitap Haline Getirilecek.

TİDE Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever, “Forumlarda sunulan bilimsel tebliğler ve konuşmaları kitap haline getirerek ilgili kurumlar ile üniversitelere dağıtacağız. Böylelikle akademi camiası ve iş dünyası arasında köprü kurmayı, bunun yanı sıra mesleğimize akademik düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz.” Sözleriyle daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da forum boyunca paylaşılan sunumların eşsiz bir kaynak olacağını vurguluyor.

Deloitte, EY, KPMG ve PwC’nin TİDE’nin stratejik ortakları olarak yer aldığı, ayrıca Coca Cola İçecek ve Yapı Kredi’nin de katkıda bulunduğu “Akademik Forum 2014”, katılmak isteyen tüm akademisyenlere, öğrencilere ve iç denetçilere açık olarak 9 Mayıs 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu