GündemSlayt Haber

Ağustos’ta 40 Bin Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarına ilişkin, “Ağustos ayında, yeni KPSS sonuçları üzerinden 40 bin atama daha yapacağız” dedi.

Avcı, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın da katıldığı, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “Eğitim, Fetih ve Gençlik” temalı Türkiye buluşmasında konuştu.
Şiarlarının “az laf, çok iş” olduğunu belirten Avcı, yapamayacakları işler için söz vermeyeceklerini, verdikleri sözü yerine getireceklerini söyledi.

“Bugüne kadar eğitimde neyin sözünü verdiysek, yaptık, yapmaya çalışıyoruz. Şartlar itibariyle gücümüzün yetmeyeceği konularda da söz vermiyoruz” diyen Avcı, şubat ayında 10 bin öğretmen ataması yapıldığını hatırlattı.
Bakan Avcı, “Ağustos ayında, yeni KPSS sonuçları üzerinden 40 bin atama daha yapacağız” dedi.

Avcı, gerçekleştirdikleri öğretmen atamalarını hatırlatarak, “Cumhuriyet tarihinde son 11 yılda atanan öğretmen sayısı kadar hiç öğretmen atanmadı. Şu andaki öğretmen sayısının yarısı son 10 yılda atandı. Daha da iyisi olacak. Zamanla bunların da üzerine çıkacağız. Diğer konularda da zamanla, şartlar olgunlaştıkça pek çok ileri adımlar atıldı, atılacak” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. içler acısı durumdaki milli eğitimin bir de bakanı var. sormak lazım nedir bu öğrencilerin hali, nedir bu yaz boz tahtasına çevirdiğiniz eğitim politikası.ilk öğretim, orta öğretim hepsi perişan vaziyette. öğrenciler bomboş. sınıfta kalmak yok. eğitim rezalet halde. başbakanın şu meşhur “eeyyyy” diye başlayan cümlelerinden bir tane fırlatmak lazım bu ülkede milli eğitim bakanlığı yapmış olanlara. lafı uzatmaya gerek yok. milli eğitim politikasını belirleyenler ülkede bom boş bir neslin yetişmesini sağladıklarından dolyaı başarılılar. kime göre tabiki de hizmet ettikleri dış güçlere göre. bu ülkede milli tek bir kurum kalmadı. hepsinde de dış güçlere çalışan bürokratlar var. “eyyy bakan” bakıp durma, Atatürk ve milli mücadelede şehit, gazi olanları düşün, bakanlığındaki sizin deyiminizle “paralelcileri” temizle. sömürülüyoruz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu