Akademik Personel | 19 Temmuz 2019, Cuma

Adıyaman Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

25 Ekim 2018
Adıyaman Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden :

Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

  • Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin :Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, doçentlik belgesinin suretini, yayın listesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.
  • Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin :Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, doçentlik belgesinin suretini, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarım kapsayan 4 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.
  • Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna Müracaat Edeceklerin :Dilekçeleri ekinde, özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ve mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin sureti ile başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına Doçentler başvuramazlar.

MÜRACAAT YERİ VE TARİHİ :Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere; ŞAHSEN başvurmaları gerekmektedir.

Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır.

 

 

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI ÜNVANI DRC ADET AÇIKLAMA
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Prof. Dr. 1 1 Kur’an Ahkamının Değişmesi ve Kur’an Sünnet ilişkisi çalışmış olmak. *
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Prof. Dr. 1 1 *
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Doç. Dr. 1 1 *
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Bitki Koruma Bitki Koruma Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Bitki Koruma lisans mezunu olmak, alanında doktora yapmış olmak, Entegre Mücadele ve Fitopatoloji konusunda çalışmış olmak. *
Mimarlık Fakültesi Mimarlık Mimarlık Dr. Öğr. Üyesi 1 3 Mimarlık Bölümü lisans mezunu olmak ve Mimarlık alanında doktora yapmış olmak. *

 

*: ilana başvuran adayların kurumlarından disiplin cezası almadıklarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız
       

BENZER HABERLER