Akademik Personel | 21 Eylül 2020, Pazartesi

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Ortak Çalışması ile Hükümlülerden Eğitime Destek!

28 Ağustos 2019
Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Ortak Çalışması ile Hükümlülerden Eğitime Destek!
       

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı ortak çalışması ile yürütülen denetimli serbestlik kapsamındaki hükümlüler eğitim öğretime destek oluyor.

Derslik başına düşen öğrenci ile öğretmen başına düşen öğrenci sayısı, okullaşma oranı, teknik donanım gibi birçok alanda ülke ortalamasının üzerinde değerlere ulaşan İzmir’de, yeni eğitim öğretim sezonu öncesi hummalı çalışma yürütülüyor.

Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı arasındaki iş birliği kapsamında denetimli serbestlik bünyesindeki yükümlüler, eğitim ve öğretim sezonunun başlamasına kısa bir süre kala kentteki 30 okulda boya ve tadilat çalışması gerçekleştirdi.

İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü müdürü Murat Kalkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir’de 30 bin hükümlünün denetim ve takibini yaptıklarını belirtti.

Söz konusu hükümlülerden 950’sinin kamu hizmeti cezası bulunduğunu aktaran Kalkan, bu sayede 127 kuruma hizmet verdiklerini ifade etti.

“Yaz tatili boyunca 30 okulumuzu boyadık”

Murat Kalkan, yaz döneminde de okulların boya ve onarımını gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Burada hem boyacılık eğitimi veriliyor hem de okulların boyama işlemi gerçekleştiriliyor. Yaz tatili boyunca 30 okulumuzu boyadık. Yine yaz tatilinde temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Tamamen öğrencilerimizin temiz bir şekilde okullara başlamasını sağlayacağız. Yani hem eğitim veriyoruz burada hem de okulların boya işlemlerini gerçekleştiriyoruz ki yaptıklarımız bunlarla da sınırlı değil. Şu anda 300’ün üzerinde park ve bahçelerin temizliği belediyelerle iş birliği içerisinde yine hükümlülerimiz tarafından yapılmakta. Her yıl da ortalama 30 bin ağaç dikip 420 bin tane de ağacın bakımını yapmaktayız.”

Söz konusu hükümlülerin bu sayede meslek sahibi olduğunu vurgulayan Kalkan, “Biz okullarımızda aynı zamanda kurs da açıyoruz. Halk eğitim müdürlükleri ve İŞKUR ile ortak bir çalışma yapıyoruz. Arkadaşlarımız buradaki eğitimlerini tamamladıklarında da aynı zamanda boyacılık sertifikasına da sahip olacaklar.” dedi.

Kaynak : AA

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.