Akademik Personel | 25 Ağustos 2019, Pazar

Abdullah Gül Üniversitesi Akademik Personel Alacak

26 Aralık 2016
Abdullah Gül Üniversitesi Akademik Personel Alacak
       

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİ UNVANI BÖLÜMÜ DERECE ADET ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik Fakültesi Profesör (1, 2, 3) Malzeme Bilimi veNanoteknoloji Mühendisliği 1 1 Amorf malzemeler ve nano – yapılar konularında kuramsal araştırmalar yapmak. Bu konularda uluslararası taranan dergilerde yayınları bulunmak.
Mühendislik Fakültesi Doçent (1, 2, 3) Elektrik Elektronik Mühendisliği 1 1 Doktorasını Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Bilgisayar ya da Biyomedikal Mühendisliği alanlarının birinde tamamlamış olmak, Biyomedikal görüntüleme alanında çalışmalar ve uluslararası bilimsel hakemli dergilerde yayınlar yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Doçent (1, 2, 3) Makina Mühendisliği 2 1 Tasarım alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Doçent (1, 2, 3) Makina Mühendisliği 3 1 İmalat ya da akışkanlar mekaniği alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Yardımcı Doçent (1, 2, 3) Makina Mühendisliği 5 1 Isı, enerji, akışkan alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.

 

Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları

1 – Eğitim-öğretim %100 İngilizce olacağından bütün kadrolara yapılacak müracaatlar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 23.03.2016 tarih 29662 sayı ile Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğinin 8 inci maddesinin 7 inci fıkrasında belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir.

2 – Tercihen dünyanın ilgili alanda prestijli ve önde gelen üniversitelerinden doktoralı olmak.

3 – Araştırma ve yayınları ile Üniversitemize ciddi katkı yapma potansiyeli bulunmak.

       

BENZER HABERLER