Akademik İlanlar

Abdullah Gül Üniversite Öğretim Üyesi İlanı

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu,  2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

 

BİRİMİ

UNVANI

BÖLÜM

DER

ADET

ARANAN NİTELİKLER

MÜH. VE DOĞA BİLİMLERİFAKÜLTESİ

Profesör(1) (2) (3) Elektrik-Elektronik Müh.

1

1

Elektrik-Elektronik veya Elektrik-Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin bilim dallarını ilgilendiren alanların birinden doktoralı olmak; Elektromanyetik saçınım ve kırılma; antenler; dalga yayılımı, simülasyonu; RF kablosuz haberleşme; fiber vekılavuzlanmış dalga optiği konularında araştırma çalışmaları ve uluslararası taranan bilimsel dergi yayınları bulunmak.
EĞİTİM BİLİMLERİFAKÜLTESİ Doçent

Eğitim Bilimleri

1

1

Eğitim Bilimleri, Eğitimde Psikolojik Hizmetler veya Eğitimin Psikolojik Temelleri alanında doktora ve yüksek lisans, Sınıf Öğretmenliği alanında lisans derecelerine sahip olmak; dikkat eksikliği ve hiper aktivite bozukluklarının düzeltilmesine yönelik araştırma çalışmaları, ulusal ve uluslararası taranan dergi ve konferans yayınları bulunmak; tercihen idari görev tecrübeleri bulunmak.

 

(1) Eğitim-öğretim  %100 İngilizce olacağından bütün kadrolara yapılacak müracaatlar Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının 28.06.2009 tarih 27272 sayı ile Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğinin 7 inci maddesinin 3 üncü fıkrasının (b) ve (c) bentlerinde belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir.

(2) Tercihen dünyanın ilgili alanda prestijli ve önde gelen üniversitelerinden doktoralı olmak.

(3) Araştırma ve yayınları ile Üniversitemize ciddi katkı yapma potansiyeli bulunmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu