Akademik Personel | 28 Ocak 2021, Perşembe

9 Eylül 2018 YDS Sonbahar Muhtemel Cevaplar

9 Eylül 2018
9 Eylül 2018 YDS Sonbahar Muhtemel Cevaplar
       

Sınava giren tüm adaylara geçmiş olsun. Sınavla ve sorularla ilgili düşüncelerinizi artık foruma üye olmadan da BURADAKİ konuda paylaşabilirsiniz.

 

2018 YDS Sonbahar sonuçları 04.10.2018′de açıklanacak.

 

Aklınızda kalan YDS 2018 Sonbahar Dönemine ait soruları BURADAN paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

 

YDS Sınav soruları ve muhtemel cevapları Remzi Hoca tarafından sağlanmaktadır.

Katkılarından dolayı Remzi Hoca’ya teşekkür ederiz.

 

Genel değerlendirme

2018 Sonbahar YDS bitti. Umarız herkes istediği puana ulaşır.2018 ilkbahar testi ile karşılaştırıldığında 2018 sonbahar testi daha kolaydı denilebilir. Bu durumun YDS nin artık yılda 4 defa yapılacak olmasına ve son zamanlarda YDS ‘e giren sayısının azalmasına bağlanabilir. Bu durumda önümüzdeki dönemde YDS’ye girenlerin sayısında artma olabilir.

Sınavın ilk16 sorusunda ve cloze testlerde orta düzeyde bile çalışma yapan birinin aşina olacağı kelime ve phrasal verb soruları vardı. Tense soruları zorlayıcı değildi. Gerund / infinitive soruları ektra fazla bilgi gerektirmeden yapılabilecek türden ve biz bunu derslerde sadece iki kelime ile özetlemiştik. Bağlaç soruları sınava girenlerin daha aşina oldukları zıtlık türündendi, bu durumda çok anlamasalar bile işaretleyebilecekleri türdendi.

 

Sınavda cümle tamamlama soruları daha kısa ve anlaşılırdı. Bu bölümün daha rahat geçilmesi zamanlama açısından katılımcılara faydalı olmuş olabilir.

Çeviri soruları oldukça rahattı, sınavlarda zaman zaman rastlanan çok küçük nüanslara bağlı soru yoktu denilebilir.

Paragraf soruları orta düzeydi. YDS paragraf sorularında son zamanlarda yaptığı gibi soru çeşitliliği yine korudu, hatta bu defa bir tane tone & style sorusu bile sordu. Bu durum YDS ‘e girenlerin okuma çalışmalarında daha çeşitli sorularda çözmeleri gerektirdiğini gösteriyor.

 

Diyalog soruları oldukça uzundu, ancak bir soru dışında zor değildi diyebiliriz.

Eşanlamlı cümle soruları orta uzunlukta ve rahat yapılabilecek bir bölümdü. Bu soru tipi YDS’ girenlerin korkulu rüyasıdır ancak bu defa hiç değilse 4 soruda 2 doğru verebilecek seviyede idi.

Paragraf tamamlama soruları oldukça uzundu ve belki bu testin en zor soru tipiydi denilebilir. Bir soru dışında oldukça zor ve zaman alıcı idi.

İlgisiz cümle sorularının zor kolay arasında dengelenmişti. Geçen sınavlarda bu soru tipinin daha zor olduğu dikkate alınınca, sınava girenlerin daha çok doğru çıkarabilmesi mümkündür.

 

YDS muhtemel cevaplarından bazıları:

 1. (studied) extensively
 2. (primary) objective
 3. commonly accepted
 4. excuse
 5. compelling ( scientific evidence )
 6. bring about
 7. have been swallowed / offering
 8. might not answer / remains
 9. have been / began
 10. even though
 11. not only / but also
 12. on / within
 13. on / from
 14. despite
 15. but
 16. although

 

 1. exist
 2. because of
 3. for
 4. even if
 5. to say

 

 1. rely on
 2. thanks to
 3. (demand) for
 4. will not produce
 5. however
       

Kolay Hobiler