Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

60 Yaşında Üçüncü Üniversiteyi Bitirdi

60 Yaşında Üçüncü Üniversiteyi Bitirdi
       

Bursa’da özel bir eğitim kurumunda öğretmenlik yapan 60 yaşındaki Ercan Türker, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Hukuk Fakültesi’ndeki eğitimini tamamlayarak diplomasını aldı.

blankRektörlük’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni bölümlerinden mezun olan Türker, UÜ Hukuk Fakültesi’ni de bitirdi. Türker’e üçüncü yükseköğretim diploması, 2015-2016 akademik yılı güz dönemi mezuniyet töreninde UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay tarafından verildi.

Türker de Bursa Barosu’na kayıt yaptırdığını ve avukatlık yapma hakkı kazandığını belirtti. Sınavlara hazırlanmayı bir yaşam felsefesi olarak gördüğünü belirten Türker, şunları söyledi:
“Öğrenci olmak, eğitimin içinde olmak hoşuma gidiyor. Mesleğim dolayısıyla öğrencilerle sürekli iç içeyim. Öğretmenlik mesleğinde 40’ıncı yılımı dolduruyorum. Sürekli üniversiteye öğrenci hazırladığım için sınavlar benim bir parçam oldu. Öğrencilerimi sınavlara hazırlarken imkan buldukça üniversitesınavlarına girdim, en sonunda da UÜ Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Burayı da bitirdim. Öğretmenlik yapmayı düşünmüyorum. Bugünden sonra avukatlık yapacağım.”

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler