Akademik Personel | 17 Haziran 2021, Perşembe

2013/2 ÖYP Ekim Ayı Tercihleri Başladı

2013/2 ÖYP Ekim Ayı Tercihleri Başladı
       

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların, yerleştirme işlemleri lisans genel not ortalamalarının %25’i ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavında (ALES) ilgili alanda alınan puanlarının %60’ı ve varsa yabancı dil puanlarının %15’i dikkate alınarak YÖK Başkanlığınca merkezi sistemle gerçekleştirilecektir.


10/10/2013 tarihinde ilan edilen ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 21/10/2013-30/10/2013 (Saat:17:30) tarihleri arasında YÖK resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

ÖYP Puanına göre yapılacak yerleştirmelerde, adaylar başvurularını beyana dayalı olarak yapacaklardır. (Tüm ÖYP Puanları)

Bu nedenle, ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazandığı halde göreve başlamayanlar, göreve başladıktan sonra istifa edenler, kendilerine avantaj sağlamak amacıyla yanlış beyan vererek ataması yapılmayanlar ile halen ÖYP araştırma görevlisi kadrosunda bulunanların yeniden ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına başvurmaları halinde ÖYP puanları 1 yıl süreyle % 10 oranında düşürüleceğinden başvuru ve tercih işlemlerinin titizlikle yapılması çok büyük önem taşımaktadır. O yüzden Tercih rehberine göz atmadan tercihlerinize başlamayınız!

Buna göre, YÖK tarafından 2012 Aralık ayında ve 2013 Temmuz ayında yapılan yerleştirmeler sonucu ataması yapılan veya yukarıdaki sebeplerle ataması yapılmayan adayların başvuru yapmaları halinde ÖYP puanlarına % 10 oranında kesinti uygulanacaktır. Tercihleriniz hakkında takıldığınız tüm sorularınızı ÖYP Tercih Bölümüne sorabilirsiniz.

ÖYP 2013 Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşım Forumu

ÖYP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

       

Kolay Hobiler