Gündem

İstanbul Üniversitesinden Sınavsız İkinci Üniversite Fırsatı

Üniversitelerin lisans programlarında okuyanlar ile lisans mezunları, “Sınavsız İkinci Üniversite” için İstanbul Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilecek. Kayıtlar 11 Ekim’e kadar devam edecek.

İstanbul Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversitelerin lisans programlarında okuyanlar ile lisans mezunları, “Sınavsız İkinci Üniversite” için kayıt yaptırabilecek. Lisans öğrencileri ile lisans mezunlarının yararlanabileceği programlar, işletme, iktisat, felsefe, sosyoloji, tarih ve coğrafya olarak belirlendi. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’ndeki programlara, 11 Ekim’e kadar http://auzef.istanbul.edu.tr internet adresinden kayıt yaptırılabilecek.

Açık Olan Programlar

İşletme (Lisans)

İstanbul Üniversitesi AUZEF İşletme Programı, öğrencilere, İşletme’de Lisans (BA) derecesi veren bir diploma programı sunmaktadır.

İktisat (Lisans)

Bölümün amaçlarını gerçekleştirebilmesi için alanında uzman, teknolojik yenilikleri takip edebilen bir eğitim kadrosu olacaktır..

Tarih (Lisans)

Öğrencilerin ileri düzeyde Osmanlıca öğrenmelerini sağlamak bölümün hedeflerinden olacaktır.

Sosyoloji (Lisans)

Öğrencilerin toplumsal olayları anlama ve eleştirel çözümleme, üretebilme kapasitelerini geliştirecek yönde düzenlenmiştir.

Felsefe (Lisans)

Programdan mezun olanlar “Felsefe” mezunu olacaklardır.

Coğrafya (Lisans)

Programımızın güçlü yönleri; Çalışma ve üniversite hayatını birlikte yürütmek isteyenler için eğitimde fırsat eşitliği sağlaması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu