Kültür-Sanat

+35’lik Dügün Dernek Geliyor

Tüm zamanların en çok izlenen Türk filmi olan “Düğün Dernek”, yeniden montajlanıyor. Filmin 35 dakika daha uzun olan versiyonu 21 Mart’ta vizyona girecek.

 

Vizyona girişinin dokuzuncu haftasında 6 milyon barajını geçen ve tüm zamanların en çok izlenen Türk filmi olma yolunda ilerleyen “Düğün Dernek”in ekibi, yeni rekortmen olma yolunda ilerliyor. Selçuk Aydemir’in yönettiği, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı film, yeniden montaja girecek. İlkinden 35 dakika daha uzun olan yeni versiyon ise 21 Mart’ta izleyiciyle buluşacak. Bu gelişme, 6,5 milyon izleyici ile “tüm zamanların en çok izlenen Türk filmi” unvanını elinde bulunduran “Fetih 1453″ün rekorunu tehlikeye soktu.

Kural ve Cemcir şu açıklamaları yaptı: “21 Mart’ta filmimiz +35 dakika olarak tekrar vizyona giriyor. Bu 35 dakikada montajda kesilen sahneler ve çok özel görüntüler var. Böyle bir iş Türkiye’de daha önce hiç yapılmamıştı. Aslında bunu filmin DVD’si için düşünmüştük. Ama izleyici gişede bize çok büyük bir armağan verdi, biz de bu şekilde onlara jest yapmak istedik. Açıkçası yönetmeninden oyuncusuna böyle bir gişe başarısı beklemiyorduk. Şu an geldiğimiz nokta bizim beş sene sonraki hayallerimizdi.”

6 Aralık’ta vizyona giren “Düğün Dernek”, sinema salonlarını hareketlendirdi. Aynı ülkede çalışabilmek için acilen evlenmek zorunda olan Sivaslı Tarık ile Letonyalı Nugesha’nın silahlı dayaklı düğün macerasını beyazperdeye yansıtan film, şu ana kadar 6 milyon 334 bin kişi tarafından izlendi. Filmin uzun versiyonu 21 Mart’ta vizyona girecek.

Kaynak: Sabah

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu