Akademik Personel | 29 Haziran 2021, Salı

2019 Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Ne Zaman?

2019 Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Ne Zaman?
       

2019 Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Ne Zaman?

BEKÇİLİK YAZILI SINAV TARİHİ AÇIKLANDI MI?

Bekçilik sınavı ile ilgili gözler Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi POMEM’de… Ön başvuru sonuçları açıklandı, ön sağlık kontrolü ve yazılı sınava başvuru merkezleri belli oldu. Adaylar büyük bir heyecan içerisinde 2019 bekçilik yazılı sınavına kilitlenmiş durumda. Peki, 8 bin bekçi alımı yazılı sınav tarihi belli oldu mu? Bekçilik yazılı sınav tarihi açıklandı mı? İşte detaylar şu şekilde…

Geçtiğimiz dönem başvuruların tamamlandığı tarihi takiben geçen 3 ayın sonunda sınav gerçekleştirilmişti. Bu yıl da aynı sürecin uygulanması halinde bekçilik sınavının 2019 Temmuz ayında yapılması bekleniyor. EGM konu ile ilgili net bir tarih vermese de sınav tarihinin bu zamana yakın bir dönemde gerçekleşmesi bekleniyor.

 

ADAYLARIN SORUMLU OLDUĞU ALANLAR

100 tam puan üzerinden değerlendirilecek olan bekçi adayları, toplamda 100 soruya cevap verecek. İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki Milli Eğitim Bakanlığı müfredatından sorulacak olan sorular, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür konularından oluşacak.

Sınavda yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek. Her soru katsayı olmadan eşit puana sahip olacak. Sınav süresi toplam 120 dakika olacak.

Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

 

       

Kolay Hobiler