Ağustos’un 4’ünde ÖYP komisyonu toplanacak ve #2015ÖYPkadroları ‘nın akibeti belli olacak. Lütfen herkes elini taşın altına koyup twitter üzerinden kadroların bir an önce açıklanması ve tercihlerin başlaması hakkında taleplerini tweetlesin.

Yapılan uygulama değişikliğinin belirsizliğinin bedeli biz yeni mezun ve puanını ancak yükselterek Temmuz atamalarından umutlu ÖYP adaylarına yükleniyor. Zaten yıllarca emek vererek belli aşamalardan geçtik. Ne olacağı belli olmayan bir sistem ile kobay olarak kullanılmak ve aylarca kadro beklemek istemiyoruz.

Yapılacak olan başka bir alan sınavı uygulaması zaten 15-20 gün gecikmiş olan atama takvimini en az 1.5/2 ay daha geciktirecektir. Yaşadığımız gecikmeden ve belirsizlikten kaynaklanan maddi ve manevi kayıplarımız telafisi olmayacak boyutlara ulaşmaktadır. Güz dönemi yüksek lisans kayıtlarına yetişemeceğimiz, akademik çalışmalarımızın aksayacağı da işin diğer bir boyutudur.

ÖYP 2015 Tartışmaları

Lütfen rica ediyorum foruma giren herkes twitter’a girip, eğer yoksa bir hesap açıp, @yekta_sarac yazarak ÖYP kadrolarının açıklanması için taleplerini iletsin. Önümüzde 4 gün var ve göstereceğimiz bu çaba kaderimizi belirleyecek son hamlemiz.

Hemen şimdi https://twitter.com/hashtag/2015ÖYPkadroları?src=hash adresine girerek hakkın olan ÖYP 2015 Temmuz kadrolarının bir an önce açıklanması ve tercihlerin başlaması için tweetle.