GündemSlayt HaberYDS

2014 YDS Sonbahar Dönemi Başvuruları Başladı

DUYURU
(8 Temmuz 2014)

2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi): Başvurular

2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2014-YDS Sonbahar Dönemi) 7 Eylül 2014 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular 10-22 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacaktır.

Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

blank Online YDS Eğitim Setlerinde 45 TL İndirim!

 

YDS Yılda 2 Defadan Fazla da Yapılabilecek

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

İlgili Makaleler

22 Yorum

 1. Ön lisans yeni mezun olduğum için ösym bürosuna gittiğimde diploma bilgileriniz lazım. O nedenle diplomanızı almalısınız dediler. Bu niçin gerekli çok saçma değil mi? Yani lisans okuyan biri KPSS ye girerken mezuniyet belgesi falan istemiyor. Bunun açıklaması nedir ?

 2. sınav giriş yerleri ile ilgili bir düzenleme yapılmadı. Ösym ye ulaşamadım. Sizler bir haber alabildiniz mi ?
  İstanbul özellikle

  1. İstanbulda açılmayan bölge için; bu sınavda açılmayacağı söylendi. Muhtemelen TR’deki diğer açılmayan bölgeler içinde aynı kaide geçerlidir.

 3. Online ortamda ki sınava kimlerin gireceğini nasıl belirleyecekler? Mesela ben girmek istemiyorum online sınava bunu özellikle belirtebiliyor muyum? Saygılarımla…

 4. arkadaşlar 2014 eylül yds sonbahar sınavına girsem 2015 kpss alan puanımda 2014 eylül yds puanım geçerli sayılacak mı ? lütfen cevaplandırın

 5. YDS’ye İstanbul’da gireceğim ancak sınav merkezi tercihinde İstanbul 1. bölge olarak Kartal ve çevresi, İstanbul 3. bölge olarak da Beşiktaş ve civarı var. İstanbul 2. bölge seçeneklerde hiç yok. Ben Avcılar’da oturuyorum. İki mevki de bana hayli uzak. Bu durumla başka karşılaşan var mı acaba? Eskiden Avcılar’ı da kapsayan bir merkez tercihi kesin olurdu. Onca ÖSYM sınavına girdim, ilk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum. Bir bilgisi olan var mı?

  1. Evet diğer illerde d eaynı sorun var biraz daha beklemeniiz öneriyoruz düzelecektir.

  2. Ben de aynı durumdan muzdaribim. Türkiye’de hiçbir ÖSYM bürosunun telefonu çalışmıyor REZALET!!!

 6. Merhaba internet üzerinden basvuru yapmak istiyordum. Ancak üniversite bilgim gozukmuyor. Bu şekilde internet uzerinden yds ye basvurursam bir problem olur mu?

 7. Merhabalar, su anda yurt disindayim. Internet üzerinden basvuru yapmak istiyorumdum. Gecerli fotografim var, ancak egitim bilgilerimde liisan bilgilerim girilmemis. Sadece ortaogretim bilgilerim mevcut. Bu durumda online basvuru yaparsam, bir sorun ile karsilasir miyim?

 8. Merhaba ben yeni mezun oldum internet üzerinden basvurularda üniversite bilgim olucak fakat mezun olduğum görünmücek bu şekilde başvursam ydsye bir problem olur mu yoksa ösym bürosundan mezun olduğumu belirtmek zorunda mıyım ?

 9. İnternet bankacılığına sınav ücretini yatırmak için girdiğimizde YDS gözükmüyor. Yalnızca “Elektronik Sınav (Ankara Randevulu)” yazıyor.

 10. merhaba ben kılavuzu okudum ama elektronik ortamda nasıl yapılacağına dair yazıyı göremedim. sadece kitapçıkla ilgili bilgi var.

  1. 7 Eylül YDS, Hem Yazılı Hem de Elektronik Olarak Gerçekleştirilecek ve Elektronik Ortamda Yapılacak İlk Resmi Sınav Olacak ve Tüm YDS Adaylarına Elektronik Sınav Yapacak Kapasiteye Ulaşılıncaya Kadar Basılı Ortamda Yapılan Sınavlar Devam Edecek.

   İlk E-YDS ÖSYM Bilkent Merkezinde 80, Balgat’taki Koordinatörlükte ise 150 Adaya Elektronik Ortamda Uygulanacak.

   Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber/962662-sinavda-kagit-kalem-donemi-bitiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu