GündemManşet Haber

2014 Türk-Alman Bilim Yılı Kapsamındaki Projelere TÜBİTAK Desteği.

Türk-Alman Bilimsel İşbirliğini Arttırmaya Yönelik Etkinliklere Tübitak 2223-D Programı Çerçevesinden Destek Vermekte. Başvurular 1 – 16 Mayıs 2014 Tarihlerinde.

 

2223-D programı kapsamında, Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında,  kamu kurum/kuruluşları ve üniversiteler ile özel hukuk tüzel kişilikleri ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları himayesinde,“2014 Türk-Alman Bilim Yılı” çerçevesinde iki ülke arasında bilimsel ve teknolojik işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen ortak araştırma projeleri geliştirme ve işbirliğinde ortak öncelikli alanlar belirlemeye yönelik yurtiçinde düzenlenen çalıştay ve seminerlere destek verilecektir.

 

Türk- Alman Bilim Yılı için belirlenmiş olan öncelikli alanlar: “Bilgi ve İletişim Teknolojileri; Üretim Teknolojileri; Ulaşım; Sağlık Araştırmaları; Enerji; Gıda ve Tarım; İklim Değişikliği; Çevre Teknolojileri ve Demografik Değişim”

 

Etkinliğe yurtiçinden veya yurtdışından katılacak katılımcıların yol, konaklama ve iaşe giderleri, organizasyonun afiş, duyuru, broşür, toplantı programı, yaka kartı, not çoğaltma (fotokopi), bloknot, kalem ve toplantı ikram giderleri ile toplantı salonu kiralama giderleri karşılanır. * Promosyon amaçlı giderlere destek verilmez.

 

Aşağıda sayılan destek kalemleri için destek sağlanır.  Bu kalemler dışında hiçbir kalemden destek verilmez.

 

Destek üst limitleri aşağıda belirtilen tüm destek kalemleri için toplam: 50.000 TL

Destek kalemlerine göre üst limitler:

a) Yurtiçi/yurtdışı katılımcıların yol* gideri: Seyahat bilet tutarı (otobüs, tren, ekonomi sınıfı uçak vb.)

b) Konaklama ve iaşe gideri: 250 TL/gün/kişi    

c) Organizasyon Giderleri: Afiş, duyuru, broşür, toplantı programı, yaka kartı, not çoğaltma(fotokopi), bloknot, kalem giderleri: Organizasyon gideri için talep edilen destek katılımcı başına 15TL’ yi geçemez (Belirtilen kalemlerin tamamı 1 kişi için 1 set olarak kabul edilir ve 15TL. bir set için geçerlidir).   

d) Toplantı ikram giderleri (Çay-kahve, kuru pasta): 1.000 TL

e) Toplantı salonu kiralama giderleri (Sadece 1 salon için destek verilir): 2.000 TL/gün 

 

İşbirliği ve Öncelikli Alanlarla İlgili Toplantı Düzenleme Desteğinin %80’lik kısmı taahhütname ve ön ödeme istendiğine ilişkin talep yazısının Birime ulaştırılması halinde etkinlik tarihinden en erken 1 ay önce Türkiye’deki bankalarda Etkinlik Yürütücüsü adına açılmış banka hesabına aktarılır. Kalan kısım ise etkinlik tamamlanıp belgeler Birimize gönderildikten sonra ödenir.

 

* Ekonomi sınıfı uçak, otobüs veya tren (yataklı hariç) giderleri karşılanır. Bunun dışında şehir içi ulaşım da(Havaş, taksi, özel araç) dahil hiçbir ödeme yapılmaz.

 

NOT: Destek verilmesi durumunda harcamalarla ilgili ayrıntılı bilgi başvuru sahiplerine e-posta yoluyla gönderilmektedir. Verilen destek belge karşılığı kullandırılmaktadır. Destek verilen kalemlerde harcama belgelerinin aslının TÜBİTAK’a gönderilmesi zorunlu olup, bu harcamalara ilişkin belgelerin destek durumu kesinleşmeden alınmaması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu