GündemSlayt HaberYLSY

2013 YLSY Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2013 YLSY-Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek  Adayların Yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

2013 YLSY Yerleştirme Sonuçları için Tıklayınız.

           Asıl olarak yerleşen adayların istenilen belgeleri elden veya posta/kargo yolu ile en geç 17 Ocak 2014  tarihi mesai bitimine kadar, Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün evrak kaydında olacak şekilde ulaştırmaları gerekmektedir. Asıl adaylar belgelerini belirtilen tarihe kadar Bakanlığımıza ulaştırmadığı takdirde bursluluk hakkından vazgeçmiş sayılacak ve yedek adaylar çağrılacaktır.

Asıl adaylardan boşalan kontenjanlara yerleşemeye hak kazanan yedek adaylar 24 Ocak 2014 tarihinde ogm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

İstenilen Belgeler:

1. Mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı fotokopisi

2. Transkript belgesinin aslı veya onaylı fotokopisi

3. 6 adet fotoğraf (adı-soyadı yazılı ve kapalı zarf içerisinde)

4. Nüfus cüzdanı örneği

5. Yüklenme senedi
6. Kefalet senedi
7. Kefillerin çalışma belgesi
8. Kefillerin nüfus kayıt örneği

9. Sağlık kurulu raporu

10. Askerlik durum belgesi

11. Bilgi formu

NOT: İstenilen belgelere ilişkin açıklamalar 06 Ocak 2014 tarihinde rbo.meb.gov.tr internet adresinde adayların kişisel sayfalarından duyurulacaktır.

blank 2013 YLSY Forumu

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Bende tek kişiydim elenmişim kadronun boş kalması nasıl açıklanailir anlamıyorum YÖK başkanımız senede 15 bin personel almamız lazım diyor ama bunlar kadroları boş bırakıyor

  2. Toefl sınavına yurtiçinde kendi imkanı ile hazırlanan kişiler için(devletten 600 tl burs talep etmeyen ve yabancı dil kursuna gitmeyenler) kefalet senedini bu tarihler arasında göndermesi gerekli mi? Yoksa da devletten burs almaya başlayacağı zaman, kefalet senedini göndermesi mümkün olabilir mi?

  3. Şu anda sisteme giriş yapamamaktayım. Sistemsel bir sorun mu var yoksa şifre problemi mi onu çözemedim çünkü “şifrede istenmeyen karakter bulunmaktadır” diye bir ikaz çıkıyor. Acaba bu sorunu yaşayan tek kişi miyim?

  4. yahu ben tek girendim ama kazanamamışım. üstelik müalakt çok iyi geçti. sonra gittik dekan ile bile görüştük.

  5. 1. ve 2. yedeklerin boş kalan kadrolara yerleşebilmeleri için tekrar tercih yapılmas için MEB’e öneride bulunacağım. Böylelikle yüksek puanlarda olup mülakatta rakibinden düşük puan alan arkadaşlarımıza yapılan haksızlık giderilmiş olur.
    Halihazırda mülakat vs puanlarımız mevcut aynı öyp puanı gibi bu puanla boş kalan kadrolara başvuru yapabiliriz.
    Bu konu ile ilgili pzt günü MEB e bizzat görüşmeye gideceğim, hepinizden bu konuda destek bekliyorum. En azından bir telefon açıp yada bir dilekçe ile bu haksızlığın önüne geçmek için birşey yapmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu