ALESGündemSlayt Haber

2013 ALES Sonbahar Sınavı ve Soru Tartışmaları

Artık ÖSYM Soruları Yayınlamıyor!

Bu yüzden aklınızda kalan ALES Sayısal ve Sözel bölümü sorularını altta linkleri bulunan konularda paylaşabilir ve çözüm yollarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca 17 Kasım 2013 tarihinde yapılan 2013-ALES Sonbahar Dönemi Sınavınına ait görüşlerinizi de forumda paylaşabilirsiniz.

Unutmayın!

Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için, ÖSYM tarafından yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) girmek zorunludur.Türkiye’de bir lisansüstü eğitimi programında öğrenim görmek isteyenler de ALES’e girmek zorundadırlar.

Yükseköğretim Kurulu tarafından izin verilen yükseköğretim kurumlarındaki öğretmenlik sertifika programlarına (pedagojik formasyon) öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde de ALES sonuçları kullanılacaktır. Öğretmenlik sertifika programlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin bu sınava girmeleri zorunludur.

 

blank 17 Kasım ALES Sınavınız Nasıl Geçti?

 

blank ALES 2013 Puan Hesaplama Motoru

 

blank ALES Sonbahar Sayısal Soru Tartışmaları

 

blank ALES Sonbahar Sözel Soru Tartışmaları

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. soruların açıklanmaması yayınlanmaması demek akla binbir tane soru getiren bir davranış. şimdiye kadar sorular yayınlanıyordu da arrtık neden yayınlanmıyor bu ne demek oluyor birileri bunun cevabının vermeli

  2. Soruların açıklanmaması demek hatalı yada yada tartışmalı soruların kimse tarafından denetlenememesi demek. Bu yüzden bu uygulamanın yanlış olduğunu düşünüyorum. 69,94 puanda kalmış 70 ihtiyacı olan biri olarak tek ümidim işaretlediğim bir sorunun yanlış olması…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu