Akan HaberBilim-Teknoloji

2.Uluslararası Farklı Şiddet Boyutları ve Toplumsal Algı Kongresi

2. Uluslararası Farklı Şiddet Boyutları ve Toplumsal Algı Kongresi 03/04 Eylül 2015 Tarihinde Trakya Üniversitesi , Kocaeli Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi destekleri ile İstanbul da yapılacaktır. Biz bu kongrede 26 farklı başlık altında şiddetin genel olarak tüm boyutlarını incelemek, belirlenen konu başlıkları altında hazırlanan çalışmalar ve araştırma sonuçları ile ortaya çıkan bulgular doğrultusunda çözüm önerileri sunmayı, şiddet mağduru olanlar için yapılabilecekleri tartışmayı hedefliyoruz. Ayrıca birçok farklı disiplinin şiddet kavramına yaklaşımlarını, çözüme yönelik görüş ve katkılar doğrultusunda geleceğe ilişkin politika önerilerini paylaşmayı amaçlıyoruz. Bir diğer amacımız ise; yapılan araştırmalara dayanarak kamu ve özel sektörün şiddetin çözümü ile ilgili uygulamalarını ve bu uygulamalardan elde edilen yararlılıkların paylaşılmasını, deneyimlerin aktarılmasını sağlamaktır.

Dileğimiz; kongrenin sonucunda ortaya çıkacak olan çözüm ve politika önerilerinin huzurlu, sağlıklı, mutlu, gülen bir toplumda yüksek bir yaşam kalitesinin inşa edilmesine katkı sağlamasıdır.
Bu amaçla konuyla ilgilenenleri kongreye katılmaya davet ederken; şiddetin azaltılması ve önlenmesi için iş birliği zemini yaratacak girişimlerin desteklenmesi bilinci ile birlikte olmayı temenni ederiz.

Saygılarımızla….

 


Kongre Başkanı
Prof. Dr. Şengül HABLEMİTOĞLU

Kongre Eş Başkanı Kongre Eş Başkanı Kongre Eş Başkanı
Prof. Dr. Emine DEMİRAY – Prof. Dr. Ümran SEVİL – Prof. Dr. Yavuz TAŞKIRAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu