Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

FET֒cü Akademisyenlere 55 Bin TL Maaş

Anasayfa Haberleri Forumunda FET֒cü Akademisyenlere 55 Bin TL Maaş Konusunu İncelemektesiniz

FETÖ'cü Akademisyenlere 55 Bin TL Maaş | Akademik Personel 2016-2017 3 öğretim üyesinin koordinasyon hizmeti ...

 1. #1
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2014
  Mesaj
  71

  FET֒cü Akademisyenlere 55 Bin TL Maaş

  FETÖ'cü Akademisyenlere 55 Bin TL Maaş | Akademik Personel 2016-2017


  3 öğretim üyesinin koordinasyon hizmeti adı altında kendilerine aylık 137 saat mesai yazdıkları, bu yolla son 2 yılda 1 milyon 320 bin lira maaş aldıkları öğrenildi. Öğretim üyeleri aldıkları yüksek miktarlardaki paraların dikkat çekmemesi için ödeme cetvellerini ve ders programlarını kurumsal sistemlere işlenmesine izin vermemiş.

  YAPTIRIM UYGULADIK

  Olayın ayrıntılarını Hürriyet’le paylaşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Eğitim Fakültesi’nde görevli bir öğretim üyesinin şikayeti üzerine harekete geçtiklerini söyledi. 3 öğretim üyesine yapılan maaş ödemelerini inceledikten hemen sonra soruşturma açıldığını kaydeden Ünal, “Maalesef yapılan uygulama ile devlet zarara uğratılmış. Soruşturma sonunda bu kişilere yasa ve yönetmeliklerin gerektiği şekilde yaptırım uyguladık” dedi.

  BİRİ PARAYI GERİ VERMİŞ

  Şu anda gözaltında olan Prof. Dr. Türkkahraman’ın soruşturma sonunda kendisine fazladan ödenen maaşın tamamını kuruma geri ödediğini kaydeden Ünal, “Diğer iki öğretim üyesi fazladan aldıkları maaşla ilgili hiçbir ödeme yapmadı. Biz hukuk servisimiz aracılığı ile gerekli işlemleri başlattık. Yakın zaman içinde ödeme yapılmazsa haciz işlemini devreye sokarak devletin hakkını bu şekilde teslim alacağız” diye konuştu.
  KENDİLERİNİ GÜNDE 22 SAAT ÇALIŞMIŞ GİBİ GÖSTERMİŞLER
  Öğretim üyelerinin kendilerini her gün neredeyse 22 saat çalışmış gibi gösterdiğini, benzer usulsüzlüklerin tespiti konusunda çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Ünal, şöyle dedi: “Bu tür usulsüzlüklerin tespiti konusunda yoğun bir çalışmamız var. Ancak burası büyük bir kurum. Bizim harekete geçmemizi asıl sağlayan nokta ihbarlar. Ben ve arkadaşlarım tüm ihbarları ayrıntısı ile inceliyor, gereğini yapıyoruz.”
  Bunlardan 2'si FETÖ'cü, birisi sanırım değil. Başka bir sitede de okumuştum bu haberi, 2 sinin FETÖ'cü olduğu söyleniyordu. Bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Sanıyorum eğitim fakültesinin formasyon işlerinde kendilerini koordinatör göstermişler ve korkunç paralar almışlar 2 sene boyunca. FETÖ'cü ya da değil, bu paralar biraz uçuk değil mi? Hangi mutemetler, hangi daire başkanlıkları ödüyor bu maaşları? Bir Allah'ın kulu görmüyor mu? Günde 22 saat mesai olur mu?

  Bana çok garip geldi. İşin içinde başkaları da olabilir gibime geliyor. Üç kişinin kendi başlarına böyle bir iş çevirmesi ve ne personel dairenin, ne stratejinin bunun farkına varmaması bana garip geliyor.

  Şu formasyon, tezsiz yüksek lisans, sertifika vb. işlerin üniversitelerde akademisyenlerin çok zamanını çaldığını ve yanlış yollara sevk ettiklerini düşünüyorum. Toptan kaldırılsa ya da sıkı bir YÖK denetimine verilse ve ancak belli üniversitelerde olsa daha iyi olur fikrindeyim.

 2. #2
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  672
  Bir tanesi 5 bin lira maaş alsa, sadece bir ayda kalan bütçeyle aylık 3.750 liradan tam 40 tane araştırma görevlisi atanabiliyor. Dışarıda onlarca idealist akademisyen kadro bekliyor, okullar personel yetersizliğinden şikayetçi oluyor, iş yükünden dolayı mevcut araştırma görevlileri madden/manen zarar görüyor.

  Üç kişi, sadece üç.
  …biz çayın yalnızlığa iyi gelen tarafını da severiz…

Benzer Konular

 1. AÖF Görevlerinde Akademisyenlere Budama
  ÖSYM-AÖF Sınav Görevlendirme Bilgileri ve Duyuruları forum içinde, yazan hocayorgun
  Cevap: 54
  Son Mesaj: 03-07-2016, 09:55
 2. Akademisyenlere 1 Derece Verilmesi
  Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan berxwedan
  Cevap: 60
  Son Mesaj: 19-02-2016, 10:24
 3. Cevap: 7
  Son Mesaj: 23-05-2013, 14:34
 4. Arınçtan Akademisyenlere Müjde! Maaş-Özlük Hakları İyileştirilecek
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 33
  Son Mesaj: 23-12-2012, 13:04
 5. memur maaş zamları akademisyenlere de aynen aktarılıyor mu?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan biyofizik
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 10-12-2011, 12:44

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git